Pomoc dla Jakuba Korczaka, czyli działania SU - apel
Data: 13-01-2014 o godz. 18:50:57
Temat: Samorząd


   13 stycznia 2014 roku tuż pod koniec czwartej godziny lekcyjnej w naszej szkole rozbrzmiał dobrze znany wszystkim przerywany dzwonek, informujący o apelu porządkowym. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się więc na dolnym korytarzu...   Tam, czekał na nas pan dyrektor. Gdy wszyscy już się ustawili i ucichli, pan dyrektor zabrał głos. Jego przemówienie nie było jednak długie. Poinformował on nas właściwie tylko o tym, że to apel zorganizowany na prośbę naszego Samorządu Uczniowskiego, po czym oddał mikrofon zastępczyni przewodniczącego – Wiktorii Kozłowskiej.

   Wiktoria wytłumaczyła nam, że działalność SU obejmuje m.in. pomoc charytatywną, a później przedstawiła informacje o pewnej osobie, której właśnie potrzebna jest pomoc. Chodziło o Jakuba Korczaka, czyli młodego chłopaka, który cierpi na uraz rdzenia kręgowego. Samorząd Uczniowski wymyślił, że świetnym wsparciem dla Jakuba byłoby przekazanie 1% podatku PIT.

   Aby wszystko było jasne, przewodniczący SU – Adrian Krawczyk – przeczytał ulotkę, która dokładniej tłumaczyła, jak nasza pomoc miałaby wyglądać. Okazało się, że nie chodziło tu dosłownie i bezpośrednio o pomoc uczniów, lecz właściwie ich rodziców, którzy przy płaceniu podatku PIT mają możliwość zaznaczyć, że chcą przekazać 1% dla niepełnosprawnego Jakuba.  

   Pamiętajcie, to właściwie nic nie kosztuje, a dla chłopca to naprawdę bardzo dużo. Okażcie wsparcie i podejdźcie do sprawy poważnie. Pokażcie rodzicom ulotki, które później SU rozdawał na przerwach. Na nich znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które powinniście przekazać rodzicom.  

   Na zakończenie apelu, Wiktoria przypomniała nam, że zbliża się 15, a co za tym idzie zbliża się również „kolorowa piętnastka”. Tym razem, kolor, w którym pojawią się uczniowie, to niebieski. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie w szafie coś specjalnie na ten szczególny dzień i piętnastego tego miesiąca w naszej szkole będą królowały różne odcienie tego koloru. ;)

   Później głos zabrał jeszcze pan dyrektor, który podsumował to, o czym wcześniej mówił Samorząd Uczniowski oraz poprosił wszystkich o powrót do klas.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1671