„Dużo bym dał, by przeżyć to znów. Wehikuł czasu - to byłby cud!”
Data: 12-01-2014 o godz. 19:29:35
Temat: Wycieczki


      Dnia 11.01.2014 roku o godzinie 1500 odbyła się wycieczka, w której udział brali uczniowie z naszego gimnazjum wraz z nauczycielami…
   Po godzinie 1700, w hali „Arena Ursynów”, która należy do najpiękniejszych obiektów w Warszawie, rozpoczął się koncert zespołu Dżem, połączony z seminarium „Zielono Mi” z zakresu ochrony środowiska. Najpierw mieliśmy okazję obejrzeć zabawne, krótkie filmiki, w wykonaniu kabaretu „Dno”, które zachęcały do poprawy sytuacji naszego środowiska.  

   Było to także bardzo ważne, jubileuszowe wydarzenie, ponieważ grupa Dżem obchodziła swoje 35-lecie. Mieliśmy możliwość wysłuchać koncertu zespołu, który zaśpiewał takie piosenki jak: „Paw”, „Sen o Victorii”, „Czerwony jak cegła”, „Naiwne pytania”, „Do kołyski” oraz wiele, wiele innych.

   Dżem, to nie tylko legenda polskiej sceny bluesowej, ale także kultowy zespół, który już od kilkudziesięciu lat ma wiernych, prawdziwych i oddanych fanów. Na koncercie, wśród wielbicieli zespołu, znalazło się również dużo młodzieży, także gimnazjaliści  m.in. z naszej szkoły. 

   Zespół Dżem powstał w 1973 roku i nieoficjalnie nosił nazwę Jam, czyli zbiorowe muzykowanie oraz improwizowanie na zaplanowany temat. Polska nazwa natomiast powstała przypadkiem w 1974 roku, ponieważ organizator jednego z koncertów popełnił błąd w pisowni nazwy grupy, pisząc - Dżem, jednak artyści nie zrazili się tą pomyłką, a nawet nanieśli poprawkę i taka nazwa zespołu pozostała do dziś.

   Obecni członkowie zespołu:

- Maciej Balcar – śpiew, harmonijka ustna 

- Adam Otręba – gitara solowa, śpiew 

- Benedykt „Beno” Otręba – gitara basowa, śpiew

- Jerzy Styczyński – gitara solowa 

- Janusz Borzucki – instrumenty klawiszowe, organy Hammonda 

- Zbigniew Szczerbiński – perkusja

 

   Byli członkowie zespołu:

- Ryszard Riedel (zmarły) – śpiew, harmonijka ustna 

- Jacek Dewódzki – śpiew 

- Józef Adamiec – gitara basowa 

- Tadeusz Faliński (zmarły) – gitara basowa 

- Paweł Berger (zmarły) – instrument klawiszowy, organy Hammonda, śpiew 

- Leszek Faliński – perkusja 

- Michał Giercuszkiewicz – perkusja 

- Marek Kapłon – perkusja 

- Jerzy Piotrowski – perkusja 

 

„W życiu piękne są tylko chwile.”

  Wyjazd ten był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem i myślę, że dzień 11 stycznia na długo zapadnie w naszej pamięci. Składamy serdeczne podziękowania za zorganizowanie wycieczki i mamy nadzieję, że na tym nie koniec.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1667