Przyjaciela stracić to nic trudnego...
Data: 08-01-2014 o godz. 19:44:41
Temat: Publikacje


   Kim jest przyjaciel? To trudne pytanie. Każdy ma przyjaciela, ale nie każdy tego prawdziwego. Tylko szczęściarze posiadają tę osobę... 


   Przyjaciel jest to ktoś, kogo darzymy pełnym zaufaniem. Wiemy, że zawsze możemy na niego liczyć, że nie wyjawi naszych sekretów oraz że nigdy nas nie opuści. Przyjaciel jest dla nas jak siostra czy brat. Niestety, wielu ludzi nie ma na tyle szczęścia, by zyskać taką osobę. Mam dużo znajomych, którzy powiadają, że mają dużo przyjaciół, że z każdym się przyjaźnią. Powierzają oni swoje sekrety różnym osobom. To jest największy błąd, jaki popełniamy! Aby powiedzieć komuś swój sekret, musimy mieć pełne zaufanie do danej osoby.

   Często, gdy jesteśmy pokłóceni z osobą, która zna nasze sekrety, mamy obawy, że je komuś wyjawi. Jest na to duże prawdopodobieństwo. Osoba, która ich nie rozpowie, jest godna przyjaźni i podziwu. Dlatego też, warto mieć jednego czy dwoje przyjaciół... ale tych prawdziwych, którym bezgranicznie będziemy ufać. 

   Najlepsza rada na zyskanie przyjaciela to bycie cierpliwym. Prawdziwy przyjaciel przyjdzie sam. Nie mamy na to żadnego wpływu. Musimy być też ostrożni, bo ktoś może starać się z nami zaprzyjaźnić tylko po to, aby poznać nasze tajemnice, a potem wykorzystać je przeciwko nam.

   Czasem możemy spotkać się z ciekawym powiedzeniem: "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie". Moim zdaniem jest ono bardzo trafne i adekwatne do naszego życia. W sytuacjach, gdzie najbardziej potrzebujemy tej naszej bliskiej osoby, często się zdarza, że jej nie ma. Pomaga nam zwykła koleżanka czy kolega, czyli po prostu znajomi. Musimy mieć oczy szeroko otwarte i pamiętać, że tym właściwym przyjacielem może się stać osoba, która wcześniej była nam obca, ale pomogła w trudnych sytuacjach.
 
   Życzę wszystkim, aby zdobyli PRAWDZIWEGO przyjaciela. ;)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1664