Jasełka i Koncert Kolęd w Błędowie
Data: 21-12-2013 o godz. 15:29:33
Temat: Uroczystości szkolne


      Dzień 20 grudnia 2013r. był dla całej naszej społeczności dniem wyjątkowym. Odbyły się wewnątrzklasowe wigilie, uroczysty apel i koncert kolęd. W apelu i koncercie kolęd wzięli udział, pod nadzorem pani Kamili Pisarek-Orlik, pani Anety Jackowskiej, pana Janusza Szarlipa i księdza Michała Wudarczyka, chór oraz uczniowie z klas pierwszych i drugich...

   Cały ten dzień był utrzymany w świątecznym nastroju. Na pierwszych lekcjach wszyscy zebrali się na wigiliach klasowych. Każda z nich przewidywała dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i posiłek. Niestety, czas wigilii był krótki i już na następnych godzinach mieliśmy lekcje. Nie odbywały się one jednak w normalnym porządku. Na praktycznie każdej z nich klasy śpiewały wspólnie kolędy i rozmawiały o świątecznych planach. 

   Na 6 godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel. Na samym początku spotkania głos zabrał pan dyrektor. Mówił o tym, jak ważne powinny być dla nas owe święta. Na koniec swojego przemówienia złożył wszystkim zgromadzonym życzenia. Pan dyrektor niestety nie mógł zostać do końca apelu.

   Występujący uczniowie przybliżyli nam, czym są Święta Bożego Narodzenia i co jest w nich ważne. Wprowadzili nas w nastrój zadumy i skłonili do wielu przemyśleń. Występ uświetnili, wykonujący kolędy chórzyści, prowadzeni przez pana Janusza Szarlipa. 

   Po I części programu, głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała występującym uczniom i życzyła wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt. Nie był to jednak koniec! Pani Szewczyk zaprosiła nas również na II część apelu, czyli koncert kolęd.

   W tej części swoim talentem mogły się popisać osoby należące do szkolnego chóru. Nasi koledzy i koleżanki wykonali kolędy, które wszyscy obecni doskonale znali. We wspólny śpiew zaangażowali się również zaproszeni. 

   Gdy przedstawienie się skończyło, głos zabrali również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Złożyli oni życzenia zarówno zgromadzonym, jaki i nieobecnym nauczycielom oraz równieśnikom. 

   We wspólnych obchodach tej szkolnej uroczystości towarzyszyli nam: ksiądz proboszcz parafii Błędów – Leszek Bruliński, pan sekretarz gminy Błędów – Jacek Adamski i przedstawiciele rodziców. 


   Korzystając z okazji, chciałbym również życzyć wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! ;)
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1658