Mikołajkowe spotkanie z Warszawą
Data: 19-12-2013 o godz. 20:35:49
Temat: Wycieczki


       Dnia 18.12.2013r. o godzinie 800  klasa IIIa, wraz z opiekunkami: panią Anielą Szymanek i panią Anetą Jackowską, wyruszyła na wycieczkę mikołajkową do Warszawy...
   Pierwszym punktem wyprawy było Niebo Kopernika, czyli planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska kometom, czyli ciałom niebieskim, należącym do Układu Słonecznego, które wyglądają, jak świecąca kula z ogonem. Podczas tej prezentacji, pan prezenter w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam trochę wiadomości o niebie, planetach i konstelacjach, które możemy w konkretnym momencie dostrzec nad naszymi głowami. W dalszej kolejności obejrzeliśmy film pt. „Na skrzydłach marzeń”, który przeniósł nas w odległą historię i pozwolił poznać tajemnice lotnictwa od samych jego początków.  

   Następnym punktem wycieczki była siedziba Telewizji Polskiej, usytuowana na ulicy Woronicza 17. Tutaj pan przewodnik odkrywał przed nami sekrety telewizji. Mieliśmy okazję wejść do studiów telewizyjnych oraz pomieszczeń reżyserskich. Spotkaliśmy się także z takimi osobami jak: Radosław Brzózka, Bohdan Łazuka, Włodzimierz Szaranowicz czy Krystyna Mazurówna. Każdy z nas miał także okazję zobaczyć, jak wyglądają pomieszczenia, w których nagrywany jest program „Pytanie na śniadanie”, jak również „Świat się kręci”. Emocje, udzielające się wszystkim podczas tego zwiedzania, były wręcz nie do opisania. 

   W dalszej kolejności udaliśmy się do Galerii Mokotów, gdzie obejrzeliśmy film w 3D pt. „Kraina Lodu”, który opowiadał o dwóch siostrach i ich zmaganiach z różnymi problemami. Jedna z nich, Anna, wyrusza w poszukiwaniu swojej siostry - Elsy, której nadzwyczajna moc uwięziła królestwo Arendelle w niekończącej się zimie. Myślę, że wszystkim uczestnikom film przypadł do gustu, co można było poznać po wybuchach śmiechu podczas przeróżnych scen oraz uśmiechach na twarzach po zakończeniu bajki.  

   Około godziny 2000, dotarliśmy z powrotem do Błędowa, skąd odebrali nas rodzice. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wycieczki oraz opiekę sprawowaną nad nami, a także prosimy o więcej.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1656