Święto Niepodległości
Data: 12-11-2013 o godz. 22:13:45
Temat: Uroczystości szkolne


        11 listopada 2013 r. świętowaliśmy 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

       W tym dniu w kościele pod wezwaniem Św. Prokopa Opata w Błędowie odbyła się Msza św. z udziałem władz gminy, przedstawicieli zakładów pracy, policji, straży pożarnej, szkół oraz mieszkańców środowiska. 
             Rangę uroczystości podniosła obecność pocztów sztandarowych i flagowych wszystkich szkół oraz straży pożarnej z terenu gminy. Mszę koncelebrowali ks. Tadeusz Rzeźnicki i ks. Michał Wudarczyk, który wygłosił przepiękną homilię na temat wolności i niepodległości popartą wieloma cytatami ks. Jerzego Popiełuszki, kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. Piotra Skargi i papieża Jana Pawła II. O oprawę muzyczną zadbała orkiestra OSP w Błędowie. Centralnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów przy Pomniku Pamięci Narodowej. Na zakończenie wójt gminy - Marek Mikołajewski wygłosił krótkie przemówienie dotyczące mądrego korzystania z wolności i poszanowania tradycji chrześcijańskich. Na tym zakończono gminne obchody Święta Niepodległości.

       W naszej szkole ten "świąteczny klimat" panował jeszcze następnego dnia. Uczniowie i nauczyciele w sposób szczególny zaakcentowali to wydarzenie. 12 listopada pedagodzy, pracownicy szkoły i przedstawiciele wszystkich klas nosili biało-czerwone kotyliony. Na przerwach mogliśmy obejrzeć również prezentację multimedialną związaną ze Świętem Niepodległości.


       Wszystkie te działania uzmysłowiły nam, że jesteśmy pokoleniem, które ma szczęście żyć w wolnej i niepodległej Polsce.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1631