Jak dobrze wkręcić się w nowy... ROK SZKOLNY?
Data: 20-10-2013 o godz. 10:37:08
Temat: Publikacje


NAUCZYCIELSKA TABLICZKA MNOŻENIA
   Jak sobie dać rade z (prawie) każdym nauczycielem? To pytanie za 100 punktów. Jeśli posiądziesz tę umiejętność, twoje życie będzie prostsze, a notowania poszybują w górę! Istnieją trzy typy nauczycieli:
  • surowi
  • nudziarze
  • kumple...   O tych pierwszych krążą mrożące krew w żyłach legendy, a przecież belfrzy to też ludzie! Zwykle można po prostu z nimi pogadać. Złapcie ten "postrach szkoły" po lekcjach i powiedzcie mu otwarcie, że czasem bywa zbyt zasadniczy. Ta opcja nie wchodzi w grę? Zawsze możesz zwierzyć się innemu nauczycielowi, któremu ufasz. O dziwo, w przypadku nudziarza, trudno o zmiany na lepsze, ale sytuacja nie jest beznadziejna. Zawsze możesz zaproponować tematy lekcji, którymi się interesujesz lub spytać, czy można przygotować swój referat. To rozluźni atmosferę na zajęciach. Typ kumpla pragnie być ulubieńcem uczniów. To także może irytować. Należy go traktować z szacunkiem i podkreślać dystans. Szczera rozmowa też może pomóc. 

 

    SZKOLNY STRES... i w końcu PRZERWA! Można się wyłączyć i zapomnieć o wszystkim. Macie za sobą klasówkę, a teraz odpytywanie z matematyki? Zabierz ze sobą kolegów i koleżanki, i spędźcie przerwę na świeżym powietrzu. Przez te kilka minut odprężcie się i nie rozmawiajcie o szkole. Na pewno znajdziecie wiele innych tematów niż szkoła i nauczyciele. Czasem też nic nie działa równie kojąco jak... cisza.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1614