Zawsze zielono, zawsze niebiesko - konkurs twórczości plastycznej
Data: 19-10-2013 o godz. 12:01:25
Temat: Kultura


W październiku  2013 roku zostały ogłoszone wyniki XVII Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO”.   

Prace uczennic Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie:  Pauliny Wierzbickiej z klasy IIIa i Pauliny Jaskólskiej z klasy IIIc międzynarodowe jury wybrało i  zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej z pośród  nadesłanych  26367 prac z 52 krajów. 


Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu realizowana była pod hasłem: "Woda - życie i żywioł" a zadaniem uczestników konkursu było dostrzeżenie wielu jej aspektów – począwszy od  wody jako substancji warunkującej życie aż po jej niszczycielską moc. Z naszej szkoły zostało wysłanych 10 prac. Obie Pauliny na konkurs przygotowały wykonane przez siebie zdjęcia. Mimo iż nie zdobyły żadnej nagrody (zwyciężały w konkursie prace plastyczne)  wybranie ich zdjęć na wystawę pokonkursową to duży sukces.

 Wystawę będzie można oglądać w salach Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim nr 17 w Toruniu do dnia 5 grudnia, a w filii galerii przy ul. Kościuszki 41/47 do 3 grudnia br.


 praca Pauliny Wierzbickiej 


  praca Pauliny Jaskólskiej  

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w fotografii.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1613