Ślubujemy!
Data: 17-10-2013 o godz. 14:45:32
Temat: Uroczystości szkolne


     Pierwszego dnia w szkole przywitaliśmy nowych uczniów, którzy zaczęli uczęszczać do naszej szkoły. Pierwszoklasiści, nie mogli doczekać się dnia, w którym staną się oficjalnie uczniami Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie. Od tej pory obowiązywać ich będą prawa i obowiązki ucznia tej szkoły...


Ślubowanie pierwszaków, odbyło się 15 października. Uczniowie i ich wychowawcy przygotowywali się do tego uroczystego dnia. Ich starsi koledzy przygotowali część artystyczną. Dzień Ślubowania połączony był z Dniem Edukacji Narodowej- Dzień Nauczyciela. Na tę uroczystość przedstawiciele klas pierwszych z nauczycielami, w imieniu wszystkich pierwszaków  zaprosili kilka osób z Urzędu Gminy, Księży, a także rodziców i wychowawców.
W dzień uroczystości, od pierwszej godziny lekcyjnej odbywały się udoskonalenia części artystycznej. Na godzinę 12 przybyli zaproszeni goście i uroczystość mogła się rozpocząć. Na początku, z Szkolnym Sztandarem odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, po czym krótko przemówił Pan dyrektor. Przywitał wszystkich uczniów, zaproszonych gości, nauczycieli. Po rozpoczęciu odbyła się uroczystość ślubowania. Pierwszoklasiści złożyli oficjalnie przysięgę. Po tym, głos zabrał Pan Krzysztof Kaźmierczak. Podziękował nauczycielom za trud jaki wkładają w wychowanie swoich podopiecznych, a także wręczył im dyplomy. Uczniowie podziękowali swoim wychowawcom oraz innym pracownikom szkoły wręczając im bukiet kwiatów. Zaraz po tym, uczniowie klas II i III przedstawili krótką dość zabawną część artystyczną. Uczniowie i uczennice zaśpiewali piosenki związane z dniem nauczyciela oraz drobnymi przewinieniami wychowanków.
Jedna z uczennic uświadomiła wszystkim uczniom o tym, że codziennie mijamy wspaniałą poetkę - p. Izabelę Frasz, która zajmuje się naszą szkolną biblioteką. Z dedykacją dla Niej, Pani Aneta Jackowska zaśpiewała piosenkę "Anno" z Panem Krzysztofem Kaźmierczakiem i Stanisławem Bilskim, którzy grali na gitarze.
Po tej wspaniałej uroczystości zakończyliśmy pełen emocji dzień naszej pracy w szkole...Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1612