''63 dni chwały''
Data: 11-10-2013 o godz. 21:56:56
Temat: Wycieczki


   Dla wielu temat historii kojarzy się z czymś nudnym i monotonnym. Tak też myślało wielu uczniów naszej szkoły... Ludzie często oceniają książkę po okładce. Nie wiedzą wiele na jakiś temat i nie chcą się w niego zagłębiać...


   Dnia 10 października 2013 roku odbył się wyjazd do kina na film o Powstaniu Warszawskim. Oglądając go mieliśmy uczcić pamięć wszystkich Warszawiaków, którzy walczyli i ginęli za naszą ojczyznę. 

    Na drugiej godzinie lekcyjnej zabrzmiał dzwonek na apel. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali informacje dotyczące naszego Samorządu Szkolnego. Mogliśmy też dowiedzieć się, że poniedziałek (12.10) jako Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Nie idziemy więc do szkoły. We wtorek zaś (13.10) ma odbyć się ślubowanie klas pierwszych, dlatego wszyscy mamy przyjść więc na galowo.

   Po tym, głos zabrali Agnieszka Siedlecka i Damian Pawlak. Krótko przybliżyli oni nam historię i przebieg powstania. Po wysłuchaniu kilku słów wszyscy zaczęli się szykować na wyjazd. 

   Film zatytułowany był "63 dni chwały". Z pozoru mógłby wydawać się nudny. Gdy wszyscy uczniowie dotarli na miejsce, weszli do kina i zajęli miejsca. Z wielkim zainteresowaniem śledzili oni filmową wersję wydarzeń. Film zawierał momenty bardzo wzruszające. Po obejrzeniu wróciliśmy do szkoły i dalej odbywały się zajęcia.

   Ten film przybliżył nam temat Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o ważnych świętach państwowych, gdyż w ten sposób czcimy pamięć związanych z nimi osób i możemy im podziękować za to wszystko, co zrobiły dla Wolnej i Niezależnej Polski.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1606