Jak znaleźć nowych przyjaciół w szkole i nie tylko!
Data: 06-10-2013 o godz. 16:30:05
Temat: Publikacje


Jesteś nowym uczniem? Trudno jest Ci odnaleźć się w otoczeniu społeczności nowej szkoły ? Oto parę porad, jak znaleźć nowych przyjaciół w szkole i nie tylko ...
  1. Uśmiech i zwyczajne "cześć" to najlepszy wstęp do rozmowy.
  2. Przełam lody i znajdź coś, co Cię łączy z nowo poznaną osobą. Zacznij rozmowę na temat tego, co oboje lubicie.
  3. Nie bój się mówić o sobie- ludzie doceniają szczerość. Pozwól innym dowiedzieć się kim jesteś, co Ci się podoba, a co nie, czym lubisz się zajmować po szkole.
  4. Zaproponuj wspólne spędzanie czasu. Może kino, wspólne zakupy, wyjście do kawiarni albo na koncert kogoś, kogo oboje lubicie. To Was zbliży!
Mam również parę porad w przypadku zastraszania w szkole nowych uczniów. Często zdarza się tak, że są kozłami ofiarnymi. Zatem jak temu zapobiec?
  • Staraj się mówić na swój temat tylko pozytywnie. W ten sposób pokażesz innym że jesteś osobą pewną siebie. Nawet w żartach nie obniżaj swojej wartości. 
  • Kiedy inni są niemili dla Ciebie, trzymaj się blisko swoich prawdziwych przyjaciół.
  • Jeśli ktoś prześladuje Cię w szkole- nie wstydź się o tym mówić. Porozmawiaj z nauczycielem lub rodzicami. Ta osoba nie może czuć się bezkarna!
ŻYCZĘ POWODZENIA W POZNAWANIU NOWYCH LUDZI! Nawet jeśli spotkamy się z przemocą, to nie należy się poddawać tylko walczyć o swoje! 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1600