''Clean Up the World'' - apel oraz co nieco o akcji
Data: 20-09-2013 o godz. 23:32:44
Temat: Kultura


     Dnia 20 września 2013r. odbył się na trzeciej godzinie lekcyjnej apel dotyczący akcji „Sprzątanie Świata”. Mogliśmy posłuchać co nieco o historii i założeniu przedsięwzięcia, co przybliżyło nam ideę akcji i – mam nadzieję – zachęciło do uczestnictwa w niej...
   Apel został przygotowany przez uczniów klasy IIIa pod nadzorem pani Anieli Szymanek. Wówczas, gdy trzecioklasiści przybliżali nam temat dotyczący międzynarodowej inicjatywy, w tle można było oglądać prezentację multimedialną.

   Trochę o historii akcji... „Clean Up the World”, czyli „Sprzątanie Świata” zostało zapoczątkowane w Australii przez australijskiego biznesmena i żeglarza, Iana Kiernana. Do akcji w tym państwie przyłączyła się pani Mira Stanisławska – Meysztowicz – Polka, którą już od najmłodszych lat uczono w domu poszanowania dla przyrody i całego otoczenia. To właśnie ona zainicjowała w Polsce „sprzątanie świata”. Z czasem – pomimo wielu przeciwności – akcja zaczęła cieszyć się społecznym poparciem. Odbywa się ona co roku, od 1994.

   Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska” ma miejsce w dniach 20, 21 oraz 22 września pod hasłem: „Odkrywamy czystą Polskę” (możesz poczytać o tym więcej w artykule: „Sprzątanie Świata 2013”). Jej celem jest ograniczenie ilości odpadów i zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne. Akcja ma pomagać w kształtowaniu postaw czy zachowań. Nie powinna być ona tylko jednodniowym zrywem. 

 


 


  Również my możemy wspomóc naszą planetę. Razem z opiekunami wyruszymy w sobotę 21 września do lasu w miejscowości Załuski. Chętnych zapraszamy na rowerach na zbiórkę o 8.40 przed szkołą.

   Nasza szkoła wprowadzi też segregację śmieci. W tym celu zostaną zakupione specjalne kosze. Zachęcamy do włączenia się do tego przedsięwzięcia. ;)Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1585