Szkolny Maraton
Data: 20-09-2013 o godz. 22:02:38
Temat: Sport


      Jak to bywa we wrześniu, trochę słońca, trochę deszczu. Po paru dniach nieustających opadów rozpogodziło się i bez żadnych przeszkód mógł odbyć się 20 września bieżącego roku długo oczekiwany szkolny maraton....


   Na drugiej godzinie lekcyjnej dało się słyszeć dźwięk dzwonka, który wzywał na apel porządkowy. Na nim to, pan dyrektor poinformował nas, że dnia dzisiejszego, tuż po zakończeniu apelu odbędą się biegi. Jak to zwykle bywa wsród uczniów, wiadomość ta została przyjęta bardzo różnie. U jednych wywołała radość, u innych zaś niezadowolenie. Jednak, chcąc nie chcąc, wszyscy musieli wziąć udział w tych szkolnych zawodach.

   Jak się okazało, nie dla każdego ucznia bieganie to mocna strona, ale na szczęście nie brakowało też zwolenników sportu. Dziewczęta biegły jako pierwsze. Zadowalające miejsca zajęły uczennice z klas pierwszych. Chłopcy również dali z siebie wszystko. Uczniowie, którzy zajeli miejsca na podium, zostali wynagrodzeni drobnymi upominkami.Podium - dziewczęta, klasy I-III:

1. Martyna Kamińska
2. Anna Bałut
3. Zuzanna Wojtczak

Podium - chłopcy, klasy I-III:

1. Przemysław Pariaszewski
2. Michał Binkiewicz
3. Michał Paliński

   Osoby zaś, które znalazły się - zarówno wśród chłopców, jak i wśród dziewcząt - w pierwszej dziesiątce zostały wyróżnione ocenami z WF-u.

   Nagrody zostały rozdane w szkolnej hali sportowej. Tam też głos zabrał pan dyrektor, który wręczył upominki, podziękował wszystkim za udział w zawodach, a także osobiście pogratulował wszystkim uczniom, którzy zajęli miejsca od pierwszego do dziesiątego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych zawodach.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1582