Ciężkie życie ucznia...
Data: 18-09-2013 o godz. 20:16:22
Temat: Nauka


Ciężkie jest życie ucznia. Ta nauka. Tyle obowiązków. Jak pogodzić szkołę z codziennym życiem? Otóż jest na to rada, a nawet kilka...


Często uczniowie mają problem z nauką, lenistwem czy samym życiem. Nie wiedzą jak sobie z tym wszystkim poradzić. W końcu wracając do domu późnym popołudniem. A więc: Jak pogodzić szkołę z życiem codziennym?

  • Warto znaleźć czas na naukę, poświęcić go jak najwięcej. Nauka jest ważna, ponieważ dzięki niej możemy mieć dobrą pracę. To też się wiąże z lepszymi zarobkami. Lepszym mieszkaniem i lepszym życiem.
  • Planujemy dzień. Z planem wszystko pójdzie nam sprawniej.
  • Poszukujemy pomocy, wśród przyjaciół czy rodziny. Pomogą nam z rzeczami, w których sobie nie dajemy rady. Np. siostra może za nas umyć naczynia. 
  • Najlepiej, żeby żaden komputer nie był w pobliżu nas, ponieważ nas rozprasza. I chcemy wejść "na niego " i pograć w jakieś gry lub "odwiedzić" Facebooka.
  • Pamiętaj zasadę "Najpierw obowiązki potem przyjemności". Najlepiej jest odrobić lekcje, pouczyć się, wykonać swoje zadania w domu, a potem odpoczywać. Gdy zajmiemy się przyjemnościami, to stracimy rachubę czasu. I nie wiadomo, kiedy będzie wieczór. Będzie chciało się nam spać. I nici z dobrej nauki.
  •  Warto wstać wcześniej i się pouczyć, ponieważ nasz mózg lepiej pracuje.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1579