Dbajmy o swoje bezpieczeństwo!
Data: 11-09-2013 o godz. 21:34:34
Temat: Publikacje


"Zasady bezpiecznej ewakuacji i szkolenie w tym zakresie... Po co mi to?" - wiele osób mogłoby tak pomyśleć. A jednak...


      Dnia 10 września 2013 r. na 3 godz. lekcyjnej odbył się drugi w tym roku apel porządkowy. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III oraz nauczyciele i dyrekcja.
      Dowiedzieliśmy się, że 12.09.2013 r. (czwartek) odbędą się biegi przełajowe w naszej szkole. Pedagodzy zachęcali wszystkich uczniów do udziału w tej imprezie.
       Jednak najważniejszym powodem tego spotkania było omówienie zasad i przebiegu ewakuacji w przypadku wystąpienia zagrożenia.Było to skierowane głównie do uczniów klas pierwszych, którzy przebywają w tym budynku od niedawna. Dla pozostałych była to świetna okazja do przypomnienia sobie sposobów bezpiecznego postępowania w przypadku wystąpienia pożaru czy innej groźnej sytuacji.
      Następnie wszyscy zostali skierowani do świetlicy, na początku najmłodsi, potem drugie klasy i na końcu klasy trzecie. Pan J. Szarlip przedstawił nam zasady i przebieg ewakuacji oraz sygnały zawiadamiania ludzi w przypadku powstania pożaru czy innego zagrożenia. Ciekawym elementem tego kursu była prezentacja multimedialna i krótki filmik. 
      Sądzę, że każdy zrozumiał potrzebę tego szkolenia. Kolejnym jego elementem będzie przeprowadzenie próbnej ewakuacji, która odbędzie się… Niestety data owiana tajemnicą, znana tylko dyrekcji szkoły. Tak czy inaczej życzymy sobie, aby skończyło się tylko na ewakuacji szkoleniowej. Mamy nadzieję, że naszą szkołę ominą wszelkie niebezpieczeństwa.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1575