Apel porządkowy
Data: 07-09-2013 o godz. 11:31:34
Temat: Uroczystości szkolne


     Dnia 6 września 2013r. na 3 godzinie lekcyjnej odbył się pierwszy w tym roku szkolnym apel porządkowy...
 
 
 
    Początkowo wystąpił mały problem z ustawieniem się uczniów w odpowiedni sposób. Dla pierwszoklasistów apel porządkowy był zupełną nowością, więc nie wiedzieli oni do końca, jak mają stać. Jednak z pomocą nauczycieli uczniowie wreszcie znaleźli się na odpowiednich miejscach. Kiedy już wszyscy byli gotowi, głos zabrał pan dyrektor. Chciał on poinformować nas o kilku ważnych sprawach.


   Najpierw pan dyrektor poruszył temat szafek, które znajdują się w naszej szkole już od jakiegoś czasu. Prosił nas, byśmy uzbroili się w cierpliwość, gdyż nauczyciele dopiero pracują nad regulaminem dotyczącym korzystania z nich. Powiedział także, że chciałby, by każdy kto również ma jakiś pomysł dotyczący regulaminu podzielił się nim. Swoje spostrzeżenia możemy więc zgłaszać do dwóch uczennic klas trzecich, czyli Wiktorii Kozłowskiej i Bożeny Czarneckiej. Mamy na to czas do środy.   


   Pan dyrektor poinformował nas także, że w czwartek o godzinie 17.15 odbędzie się wywiadówka dla rodziców. Uczniowie nie ucieszyli się z tego powodu, jednak myślę, że nie mamy się czym martwić. Przecież jest to dopiero początek roku szkolnego. Nie dostaliśmy chyba jeszcze zbyt wielu złych ocen czy uwag ;).


   Dowiedzieliśmy się też, że w następnym tygodniu wszystkie klasy przejdą szkolenie dotyczące ewakuacji. Dla pierwszoklasisów będzie to nowość, jednak klasy starsze na pewno pamiętają już, jak wyglądało to w latach ubiegłych. Możemy się również spodziewać próbnej ewakuacji, ale nie wiemy, kiedy ona nastąpi. Musimy jednak pamiętać, że każdy alarm ewakuacyjny należy traktować poważnie, gdyż nigdy tak naprawdę nie wiemy, co się konkretnie stało. 


   Na koniec pan dyrektor zwrócił się z prośbą do starszych uczniów, by ci nie "kocili" klas pierwszych. Poinformował też, że za jakiś czas tradycyjnie odbędzie się dyskoteka otrzęsinowa, która będzie bardziej odpowiednia na tego rodzaju zabawy niż zwykły dzień szkolny.


 

   Po zakończeniu apelu wszyscy rozeszli się do swoich klas.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1572