Komunikacja – z czym to się je?
Data: 05-07-2013 o godz. 14:00:18
Temat: Nauka


 

     Początki są zawsze trudne… zaczęło się od myśli pani psycholog-Kamila Pisarek-Orlik żeby zrobić coś fajnego dla innych.  Potem znalazły się trzy sympatyczne dziewczyny - Magda Rożecka (II c), Natalia Sypulska (II c) i Milena Wójcik (I a), które postanowiły to zrealizować i wcielić myśl w życie. A potem były rozmowy, spotkania, burze mózgów, no i wyszło. Efektem końcowym naszych wspólnych wysiłków są warsztaty dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędowie.
 
 
 
 
 


W dniach 25 i 26 czerwca 2013 przeprowadziłyśmy warsztaty dla uczniów IV –tych klas Podstawówki w Błędowie.
Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z tym czym jest komunikacja, jakie są jej rodzaje, a wszystko przygotowane i przedstawione w postaci ćwiczeń i zabaw do wykonania w grupach.  Wszystko to, po to, aby wiedza trafiła do nich w przystępny sposób czyli poprzez zabawę.
Ważne i trudne pojęcia tym czym jest komunikacja werbalna i niewerbalna zostały ukryte w prostych zadaniach do wykonania. Atmosferę podczas zabaw podgrzewała szczypta rywalizacji o zdobywane punkty. Uczniowie, bardzo chętnie brali udział w zajęciach.


Nam osobiście bardzo spodobało się prowadzenie takich warsztatów i chcemy je kontynuować. Chciałybyśmy zaproponować warsztaty również innym uczniom szkół podstawowych w naszej gminie.
Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa - wszyscy uczniowie bawili się znakomicie, a przy tym chłonęli wiedzę, my również dobrze się bawiłyśmy.
Następne warsztaty już od września.


 

 

 

 

 Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1569