Mecz Polska - Brazylia
Data: 12-06-2013 o godz. 20:22:48

Polacy przegrali dwumecz z Brazylią w fazie grupowej Ligi Światowej. Pierwszy stosunkiem 1:3, a drugi 2:3 ...

Pierwszy mecz został rozegrany 7 czerwca na warszawskim Torwarze.

22 Borges Almeida Silva Mauricio

Trenerem naszej reprezentacji był Andrea Anastasi, a rywali Bernardo Rezende.
Pierwszy set został wygrany przez rywali z Ameryki Południowej 25:22. Mimo tego walczyliśmy dalej- w drugim udało nam się zdobyć zaledwie 20 punktów. W trzecim pokazaliśmy determinację, wygrywając 25:22. Jak się okazało- ostatni, trzeci set reprezentacja Brazylii wygrała w cuglach- 25:15.

Drugi mecz został rozegrany 9 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie.
Składy obu drużyn pozostały niezmienione.
Pierwszy partię Polacy przegrali o włos- stosunkiem 26:28. W drugiej przegrali do 22. Jednak znowu pokazali swoją silną wolę oraz samozaparcie- wygrali dwa kolejne sety, doprowadzając do tie break'a. Podopieczni Andree Anastasiego wygrali 25:23 i 25:20. W decydujących momentach lepszy okazał się zespół rywali i Brazylijczycy wygrali 15:10.

Polacy obecnie zajmują ostatnie miejsce w swojej grupie, z dorobkiem 1 punktu, mimo tego nie tracą optymizmu i idą przed siebie.
Bernardo Rezende bardzo chwali sobie polską gościnność i obyczaje oraz jest zachwycony zachowaniem kibiców- jednak można dopingować swoją drużynę, nie robiąc na złość rywalom... :)