Wycieczka na Mazury
Data: 11-06-2013 o godz. 16:44:14
Temat: Wycieczki


 

    Dnia 4 czerwca 2013r. odbyła się wycieczka na Mazury. Wyjechaliśmy o 6.00 rano, aby dojechać do Giżycka, po kilku godzinach byliśmy na miejscu i mogliśmy udać się na rejs statkiem po jeziorze.  Następnie  zwiedzaliśmy Indiańską wioskę, oprowadzani przez dwoje "Indian”, mogliśmy tam zobaczyć ich „domki’’, muzeum Indiańskie, zadawać pytania, a nawet strzelać z łuku, wiatrówki, czy wykonać rzut oszczepem. Dostarczyło to nam wielu wrażeń, jednak zmęczeni udaliśmy się do naszego ośrodka wypoczynkowego w Żabince. Okazało się, iż nie wszyscy pragnęli udać się do pokoi, ale nad jezioro z księdzem Piotrem.
 
 
 


Dzień drugi dla Wielu był o wiele bardziej męczący... Zwiedzaliśmy przede wszystkim stare zamki, mogliśmy zobaczyć na wieży jednego z nich panoramę Giżycka, następnie udaliśmy się zobaczyć krzyż Świętego  Brunona i wysłuchać wielu ciekawostek o nim.  Największą atrakcją tego dnia był z pewnością koncert w Świętej Lipce, wszystko tam zachwycało w każdym calu i niemal czuło się magię tego miejsca.

 

 

Trzeciego dnia panie zebrały listę osób chętnych na basen, a ponieważ była to spora grupa udaliśmy się  tam. Miejscem, które zostało wybrane, to Mikołajki, a osoby, które postanowiły, że wolą pozostać "suche’’ miały czas wolny na mieście. Mogły go spędzić na zakupie drobnych upominków dla znajomych, czy rodziny, spacerze, czy krótkim posiłku. Po dwóch godzinach ruszyliśmy dalej, czyli popływać łódkami w rezerwacie. Wiele osób spływ ten zachwycił, zdania jednak były podzielone, na temat, co było lepsze- basen, czy łódki. Na sam koniec dnia pojechaliśmy do Owczarni, zwiedzaliśmy tam  Muzeum, które było poświęcone domostwu z dawnych lat, po czym spożyliśmy prowiant i ruszyliśmy oglądać siedzibę Hitlera, mogliśmy obejrzeć bunkry i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od naszego pana przewodnika. Trzeciego dnia odwiedziliśmy wioskę Galindów, gdzie nieco zakręcony przewodnik  opowiedział nam o życiu tego plemienia i ich tradycjach. Wybieraliśmy tam m.in. wodza, szamana i żony wodza. Po czym wróciliśmy do ośrodka, na obiadokolację, wielu z uczestników wycieczki postanowiło się także  tego dnia spakować .

 

 

Ostatniego, czwartego dnia po zjedzeniu śniadania, mogliśmy spakować nasze bagaże do autokaru. Chwilę później wszyscy zajęli miejsca i mogliśmy ruszać w drogę. Pierwszym  miejscem, które odwiedziliśmy była Piramida w Rapie, która znajduje się 4 km. od granicy z Rosją.  Następnie wspięliśmy się na ogromną górę, aby zobaczyć panoramę Kruklanek. Po zejściu z niej, wszyscy zajęli miejsca w autokarze i ruszyliśmy w drogę powrotną, a o godzinie 16 zjedliśmy obiad w jednym z zajazdów. Po godzinie 20 30 byliśmy w Błędowie i niebawem wszyscy wróciliśmy do własnych domów  


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1556