Wycieczka na Mazury
Data: 11-06-2013 o godz. 16:44:14
Temat: Wycieczki


 

    Dnia 4 czerwca 2013r. odbyła się wycieczka na Mazury. Wyjechali¶my o 6.00 rano, aby dojechać do Giżycka, po kilku godzinach byli¶my na miejscu i mogli¶my udać się na rejs statkiem po jeziorze.  Następnie  zwiedzali¶my Indiańsk± wioskę, oprowadzani przez dwoje "Indian”, mogli¶my tam zobaczyć ich „domki’’, muzeum Indiańskie, zadawać pytania, a nawet strzelać z łuku, wiatrówki, czy wykonać rzut oszczepem. Dostarczyło to nam wielu wrażeń, jednak zmęczeni udali¶my się do naszego o¶rodka wypoczynkowego w Żabince. Okazało się, iż nie wszyscy pragnęli udać się do pokoi, ale nad jezioro z księdzem Piotrem.
 
 
 


Dzień drugi dla Wielu był o wiele bardziej męcz±cy... Zwiedzali¶my przede wszystkim stare zamki, mogli¶my zobaczyć na wieży jednego z nich panoramę Giżycka, następnie udali¶my się zobaczyć krzyż ¦więtego  Brunona i wysłuchać wielu ciekawostek o nim.  Największ± atrakcj± tego dnia był z pewno¶ci± koncert w ¦więtej Lipce, wszystko tam zachwycało w każdym calu i niemal czuło się magię tego miejsca.

 

 

Trzeciego dnia panie zebrały listę osób chętnych na basen, a ponieważ była to spora grupa udali¶my się  tam. Miejscem, które zostało wybrane, to Mikołajki, a osoby, które postanowiły, że wol± pozostać "suche’’ miały czas wolny na mie¶cie. Mogły go spędzić na zakupie drobnych upominków dla znajomych, czy rodziny, spacerze, czy krótkim posiłku. Po dwóch godzinach ruszyli¶my dalej, czyli popływać łódkami w rezerwacie. Wiele osób spływ ten zachwycił, zdania jednak były podzielone, na temat, co było lepsze- basen, czy łódki. Na sam koniec dnia pojechali¶my do Owczarni, zwiedzali¶my tam  Muzeum, które było po¶więcone domostwu z dawnych lat, po czym spożyli¶my prowiant i ruszyli¶my ogl±dać siedzibę Hitlera, mogli¶my obejrzeć bunkry i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od naszego pana przewodnika. Trzeciego dnia odwiedzili¶my wioskę Galindów, gdzie nieco zakręcony przewodnik  opowiedział nam o życiu tego plemienia i ich tradycjach. Wybierali¶my tam m.in. wodza, szamana i żony wodza. Po czym wrócili¶my do o¶rodka, na obiadokolację, wielu z uczestników wycieczki postanowiło się także  tego dnia spakować .

 

 

Ostatniego, czwartego dnia po zjedzeniu ¶niadania, mogli¶my spakować nasze bagaże do autokaru. Chwilę póĽniej wszyscy zajęli miejsca i mogli¶my ruszać w drogę. Pierwszym  miejscem, które odwiedzili¶my była Piramida w Rapie, która znajduje się 4 km. od granicy z Rosj±.  Następnie wspięli¶my się na ogromn± górę, aby zobaczyć panoramę Kruklanek. Po zej¶ciu z niej, wszyscy zajęli miejsca w autokarze i ruszyli¶my w drogę powrotn±, a o godzinie 16 zjedli¶my obiad w jednym z zajazdów. Po godzinie 20 30 byli¶my w Błędowie i niebawem wszyscy wrócili¶my do własnych domów  


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Ko¶ciuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1556