Porażka Agnieszki :(
Data: 08-06-2013 o godz. 21:22:44

Agnieszka Radwańska swój udział w turnieju French Open kończy na 1/4 finału, przegrywając z Sarą Errani ...

Errani to 5. tenisistka rankingu WTA, a Agnieszka 4. Włoszka broni punktów za ubiegłoroczny finał. Nic dziwnego, że pokonała naszą tenisistkę. Sara gustuje w kortach ziemnych, a Radwańska wychodzi co rok na nich najsłabiej. W pierwszym secie zabrakło Agnieszce dokładnie okrojonej taktyki. Errani była stała w swych zamiarach i odgrywała bardzo przykładnie piłkę z dużą rotacją, co dezorientowało Polkę. Ostatecznie włoszka wygrała 1 seta 6 : 4. Drugi set był totalnym galimatiasem. Polka niestety utrzymywała swą nierówność gry, a Włoszka posypała się na korcie totalnie. Był to set błędów i emocji. Jednak górę musiała wziąć niezawodna technika gry na mączce Sary Errani. Wygrała 2 seta 7 : 6. Dla Radwańskiej to historyczna edycja tej imprezy. Do tej pory był to jedyny Wielki szlem, w którym nie zameldowała się w fazie finałowej. W tym roku dokonała tej sztuki, za co wielkie brawa. Agnieszka wcześniej pokonała Anę Ivanović - triumfatorkę tego turnieju. Sezon na kortach ceglastych dla Isi jest to nieustanne borykanie się z problemami zdrowotnymi, co skutkuje problemy psychiczne na korcie. Roland Garros się kończy i tenisiści zaczną grać na trawie. Agnieszka broni finału Wimbledonu. Warto dodać, że parą finałową French Open jest Serena Williams i Maria Sharapova. Polska rakieta numer jeden miło wspomina tą edycję imprezy, i mimo porażki z ciut niżej klasyfikowaną rywalką idzie z uśmiechem na twarzy po triumfy na kortach trawiastych. W Agnieszce jest moc i potencjał, ale musi ustatkować grę na cegle i będzie wszystko dobrze. W turnieju męskim finalistami są Hiszpanie : David Ferrer i Rafael Nadal. Urszula Radwańska odpadła w 2 rundzie, jaki i Łukasz Kubot, a Jerzy Janowicz w 3.

Życzmy powodzenia tenisistom: i tym zagranicznym i polskim ... :)