Kolejny i niestety ostatni dla naszych dziewczyn etap turnieju Coca– Cola
Data: 17-05-2013 o godz. 19:34:59

Dnia 13 maja 2013 r. w Głowaczowie odbyły się rozgrywki kolejnego etapu turnieju Coca– Cola Cup. Rywalizowały ze sobą drużyny z 4 szkół (z Błędowa, Lipska, Głowaczowa oraz Gimnazjum nr 13 z Radomia).

Na początku było uroczyste przywitanie drużyn, po czym zostały wyjaśnione zasady gry. O godzinie 10.00 zaczęły się rozgrywki.

Początkowo mecz zagrały dziewczyny z Publicznego Gimnazjum w Błędowie oraz grupa z Publicznego Gimnazjum w Lipsku. W pierwszej połowie naszej drużynie zostały strzelone dwie bramki. Pomimo wielkich starań nie udało się dziewczynom nadrobić strat. Po piętnastominutowej pierwszej połowie meczu nastąpiła przerwa pięciominutowa. W drugiej połowie dziewczyny z PG w Lipsku strzeliły dwie kolejne bramki. Niestety to wyeliminowało drużynę z Błędowa z dalszych rozgrywek.

Następny mecz był rywalizacją gospodarzy i Gimnazjum nr. 13 z Radomia. W pierwszej połowie goście strzelili gospodarzom dwie bramki. Oczywiście Głowaczów nie pozostał bez odpowiedzi i strzelił tzw. „honorową bramkę” rywalkom. Po przerwie były dwa rzuty karne dla Radomia, który przy tym nie wykorzystał szansy strzelenia dwóch kolejnych bramek. Jednak w kolejnych minutach były kolejne strzały na bramkę gospodarzy. Wtedy już wynik meczu nie wynosił 2:1, tylko 5:1. Padły wówczas ostatnie bramki w tym spotkaniu. W tym momencie zakończono kolejne rozgrywki turnieju Coca– Cola Cup.

Do dalszego etapu przeszły dwie drużyny. Była to szkoła z Lipska i Radomia. Rozegrają one kolejne mecze 19 maja w Warszawie.

Dziewczynom z naszego gimnazjum gratulujemy dojścia do tego etapu, a zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w dalszych stopniach turnieju.