Zmagania trzecioklasistów
Data: 30-04-2013 o godz. 21:06:07
Temat: Publikacje       W dniach 23 - 25 kwietnia trzecioklasiści pisali egzamin gimnazjalny. Musieli oni wykazać się zdobytymi w ciągu trzech lat wiedzą i umiejętnościami... 
 


   Oto kolejność testów:

23 kwietnia - historia i wiedza o społeczeństwie, j. polski

24 kwietnia - przedmioty przyrodnicze, matematyka

25 kwietnia - języki (j. rosyjski, niemiecki lub angielski).  Trudno jest oceniać poszczególne części egzaminu. Każdemu uczniowi co innego sprawiło problem. Jeden ucieszył się z tego, że egzamin z historii nie obejmował swoim zakresem jednej epoki, a jedynie pobieżnie sprawdzał wiedzę o wszystkich, drugi wolałby konkretne ramy czasowe, które opanował najlepiej.

  Język polski dla wielu był zaskoczeniem. W większości pozytywnym. Wszyscy wiedzą, jak często pojawia się na egzaminie rozprawka. W tym roku pracą pisemną była charakterystyka. Watro zwrócić uwagę na ciekawą tematykę przytoczonych tekstów i ułożonych do nich poleceń. Ich motywem przewodnim była odwaga.

  Przedmioty przyrodnicze już tak pozytywnym zaskoczeniem nie były. Wielu uczniów nie spodziewało się dużej, w porównaniu do poprzednich lat, liczby zadań z fizyki i nie poradziło sobie z nimi najlepiej. Za ciekawe uznano pytania z biologii.

  Część matematyczna nie zebrała ani pochlebnych, ani krytycznych ocen. Być może z powodu próbnego testu gimnazjalnego z matematyki, który uważano za trudniejszy od kwietniowego?

  Zdania o trudności testów językowych były podzielone. Ci uczniowie, którzy zdecydowali się na test z języka rosyjskiego uważali go za trudny. Piszący niemiecki zapytani twierdzili, że był "do zrobienia". Test z języka angielskiego został określony łatwym.

  Zmagania uczniów nadzorowały komisje oraz zewnętrzny obserwator.

  Niemal wszyscy uczniowie klas trzecich stwierdzili, że egzamin kwietniowy był znacznie łatwiejszy niż ten, który pisali w listopadzie. Większość opuszczała halę i sale lekcyjne z uśmiechem na ustach. Trzeba również przyznać, że trzecioklasistom nie towarzyszył duży stres, co zapewne było oznaką pewności siebie i swoich umiejętności. Bez względu na to, za jaki trzecioklasiści uważają tegoroczny egzamin gimnazjalny, jest on już za nimi. Ja ze swojej strony chcę tylko życzyć:

Pomyślnych wyników!Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1521