Coca Cola Cup - kolejna wygrana chłopców!
Data: 30-04-2013 o godz. 18:06:53
Temat: Sport


29 kwietnia nasi chłopcy byli gospodarzami kolejnej rundy w turnieju Coca Cola Cup. Zawody zostały rozegrane na Orliku w Lipiu. Udział wzięły szkoły z: Błędowa, Nadarzyna, Nowego Miasta i Wiskitek...

     Pierwszy mecz to pojedynek Nadarzyna i Wiskitek. Mecz ten zakończył się wynikiem 2:1 dla Wiskitek.
     
    Drugi mecz zagrali nasi chłopcy i Nowe Miasto. Poza boiskiem zaprzyjaźnieni, na boisku już nie. Od początku widać było zaangażowanie z obydwu stron. Przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Obydwie bramki padły w drugiej połowie. Najpierw po rzucie z autu Przemek Pariaszewski podrzucił piłkę nad jednym z obrońców, a następnie przelobował bramkarza z Nowego Miasta, zdobywając przepiękną bramkę. W doliczonym czasie gry nieupilnowany zawodnik Nowego Miasta strzelił bramkę wyrównującą. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. W tym meczu trzeba podkreślić złą pracę sędziego (trener Nadarzyna), który przedłużył spotkanie o jeszcze jedną nieuzasadnioną minutę.
     
   W następnym meczu o punkty walczyli chłopcy z Nadarzyna i Nowego Miasta. Mecz przebiegł po myśli tych pierwszych. Pewnie wygrali 3:0. 
     
   Nasi chłopcy drugi swój mecz zagrali z chłopcami z Wiskitek. Pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Wiskitek, ale to tylko zmotywowało naszych chłopców do dalszej walki. W drugie połowie bramki strzelili: Damian Galanciak i Dominik Sobczyński, ustalając wynik spotkania na 2:1.
     
   Przedostatni mecz zagrali zawodnicy z Nowego Miasta i Wiskitek. Mimo, że nasi chłopcy dopingowali zaprzyjaźnionym zawodnikom z Nowego Miasta, polegli oni w tym meczu 3:1. Po tym meczu było wiadome, że to Błędów i Nadarzyn przechodzą do następnej rundy i to własnie ostatni mecz miał zadecydować, kto zajmie pierwsze miejsce w rozgrywkach. 
     
   Mecz przebiegał bardzo spokojnie. Po pierwszej połowie nasi zawodnicy wygrywali 2:0 po trafieniach Damiana Galanciaka i Przemka Pariaszewskiego. W drugiej połowie goście z Nadarzyna strzelili bramkę kontaktową. Pod koniec spotkania Damian Galanciak zaliczył kolejne trafienie, ale ostatnie słowo należało do zawodników z Nadarzyna. Po ich trafieniu sędzia zakończył mecz. Nasi chłopcy wygrali 3:2 i mogli cieszyć się z kolejnej wygranej w turnieju.
 
Tabela końcowa:
1. Błędów 7 pkt.  6-4
2. Nadarzyn 6 pkt. 7-4
3. Wiskitki 3 pkt. 5-5
4. Nowe Miasto 1 pkt. 2-7

Kadra:
Olek Socha - bramkarz
Dominik Sobczyński - kapitan
Kamil Szymański
Kamil Błoński
Przemek Pariaszewski
Damian Galanciak
Arek Dębowski
Dominik Bińkiewicz
Olek Gołębiowski
Darek Cyranowicz


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1519