Coca - Cola Cup 2013 - Pierwszy Etap Rozgrywek.
Data: 10-04-2013 o godz. 21:21:03
Temat: Sport


 
    Dnia 10 kwietnia 2013 r. Na boisku sportowym w Belsku dużym. Odbył się pierwszy etap rozgrywki Coca- Cola Cup 2013.  W turnieju wzięły udział żeńskie reprezentacje szkół : 
Gimnazjum w Błędowie, Gimnazjum  w Belsku i Gimnazjum w Goszczynie.

 


Turniej Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych w Polsce turniejów piłkarskich dla młodzieży szkolnej. W jego 14 dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 600.000 młodych zawodników. W tym roku turnieju rozegrywany jest pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry!”


Do udziału w Coca-Cola Cup zapisało się 3495 drużyn chłopców i dziewcząt. Zespoły rywalizują w trzech rundach: od eliminacyjnej, przez finały wojewódzkie, aż po finał krajowy, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2013 roku. Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn w turnieju Coca-Cola Cup 2013 jest wyjazd na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów ligi włoskiej, Juventusu Turyn. Ponadto na wszystkich uczestników będzie czekać wiele atrakcji i niespodzianek.


Celem projektu Coca-Cola Cup „Bądź aktywny, dołącz do gry!” jest promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia, przede wszystkim wśród młodzieży. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy nie tylko gimnazjalistów, ale całe rodziny. Podczas finałów wojewódzkich i finału krajowego w Strefach Aktywnego Życia na odwiedzających będzie czekać wiele dodatkowych aktywności i konkursów o charakterze sportowym. Nie zabraknie też spotkań z ekspertami w dziedzinie żywienia czy nawadniania organizmu.


Na boisku szkolnym Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym. Rozegrany został  pierwszy etap turnieju Coca-Cola Cup 2013. W turnieju wzieły udział 3 drużyny. Bo dziewczęta z Gimnazjum w Wilkowie oddały mecz walkowerem. Wcale się nie pojawiły na meczu.
Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta z Błędowa i Goszczyna. Wynik był fantastyczny. Tak samo  jak i mecz. Wygrałyśmy 2:0 
Drugi mecz rozegrała drużyna z Belska i drużyna z Goszczyna. Wynikiem 3:1
Trzeci mecz rozegrały dziewczęta z Błędowa i Belska Dużego.  Ostatni mecz był najlepszy ze wszystkich meczy.
Wynik 4:0 Wszystkie bramki strzeliła nasza cudowna Ola Wojewódzka. 

Wielkie podziękowania należą się naszym fantastycznym dziewczynom ;3

Skład :
Weronika Amster  - kapitan
Klaudia Szymańska
Karolina Banasiewicz - bramkarz
Ola wojewódzka
Wiktoria Kozłowska
Kinga Kowalska
Klaudia Krajewska
Teresa Zielińska
Estera Sitkowska
Iza Pietrzak
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1509