Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę... zimy
Data: 04-04-2013 o godz. 11:39:54
Temat: Nauka


  Takiej długiej i śnieżnej zimy, jaka jest w tym sezonie nie było od dawna. Na razie nie widać jej końca i przynajmniej przez najbliższy tydzień z pewnością nie odpuści. Zima w tym roku utrzymuje się tak długo, jak miało to miejsce w 1987 roku...  Po raz ostatni tak wysoką pokrywę śnieżną o tej porze roku mieliśmy dokładnie 17 lat temu, ale jest szansa, że w ciągu najbliższych kilku dni padnie nowy rekord, zwłaszcza w północno-wschodnich dzielnicach naszego kraju. W zimie jest zimno, więc gdy w naszej szerokości geograficznej styczeń i luty były mroźne i śnieżne było to całkowicie normalne. Jednak nikt nie wyobrażał sobie tego, co stało się w marcu. Pewnie na długo zapadnie w naszą pamięć święconka wieziona na sankach oraz śnieżny poniedziałek zamiast lanego. 

 
Wszystkim nam z pewnością tęskno już do tej wiosennej aury, która budząc się nasyca nas swoją barwą zieleni, dzięki której chce się żyć. Jednak są też i tacy, którzy cieszą się trwającą jeszcze zimą. Są to alergicy, którzy właśnie teraz mogą spokojnie oddychać rześkim powietrzem wolnym od pyłków. 

  Najbardziej trudną sytuację jednak mają powracające z ciepłych krajów bociany, ponieważ ciągle sypiący śnieg utrudnia im dostęp do pożywienia.   

  Miejmy nadzieję, iż ta długa i utrudniająca życie ludziom i zwierzętom zima wkrótce nas opuści, a nadejdzie tak bardzo przez nas wyczekana wiosna. Dlatego uzbrójmy się w cierpliwość i czekajmy na panią wiosnę.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1507