Apel - paraolimpijczycy i olimpijczycy
Data: 29-03-2013 o godz. 16:42:59
Temat: Uroczystości szkolne


 

        Dnia 27 marca na 2 godzinie lekcyjnej odbył się apel dotyczący polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków...
 


   Klasa Ib, w składzie: Anita Biedrzycka, Adrian Snopek, Ola Podsiadła, Małgosia Gwiazdowicz, Ola Gierach, Nina Rylska i Michał Wąsik, przedstawiła nam w formie prezentacji multimedialnej sylwetki dwóch paraolimpijczyków i jednej olimpijki. Poznaliśmy więc życiorys i posłuchaliśmy nieco o:

  • Grzegorzu Plucie – szermierzu, który dyscyplinę tę uprawia na tzw. wózku szermierczym, złotym medaliście paraolimpijskim

  • Macieju Lepiato – lekkoatlecie, który specjalizuje się w skoku wzwyż, mistrzu świata oraz mistrzu paraolimpijskim

  • Sylwii Bogackiej – strzelczyni, specjalizującej się w strzelaniu z karabinu, wicemistrzyni olimpijskiej z 2012 roku.

   Po prezentacji uczniów klasy pierwszej, Maria Małachowska i Magda Legucka rozdały nagrody związane z rozstrzygnięciem konkursu biologicznego organizowanego w ramach projektu klas trzecich przez Angelikę Sitarek, Marię Małachowską, Magdę Legucką i Tomka Mikołajczyka. Nagrodę książkową, za zajęcie pierwszego miejsca, otrzymały Dominika Bednarek i Monika Strulak, zaś dyplomy, za zajęcie drugiego miejsca, otrzymały Paulina Oraczewska i Natalia Kozłowska.

   Po występie, głos zabrał pan dyrektor, który m.in. podziękował uczniom, a także życzył wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych.

   Korzystając z okazji, również chciałabym życzyć wszystkiego najlepszego w związku ze zbliżającym się Świętem Wielkiej Nocy. ;)
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1506