DNI OTWARTE DLA RODZICÓW - wywiad z Dyrektorem
Data: 21-03-2013 o godz. 10:35:03
Temat: Nauka


O nowej inicjatywie jaką są Dni Otwarte dla Rodziców rozmawiałam
z p. Dyrektorem Publicznego Gimnazjum w Błędowie Krzysztofem Kaźmierczakiem.


K.P: Od kwietnia w Publicznym Gimnazjum będą organizowane Dni otwarte dla Rodziców. Jest to nowa inicjatywa w szkole. Skąd taki pomysł p. Dyrektorze?

K.K: Pomysł narodził się ze wspólnych rozmów oraz pozytywnych doświadczeń innych szkół, które organizują u siebie taką formę kontaktu z rodzicami.


K.P:
Na czym polegają Dni otwarte?

K.K: Jest to czas, kiedy nie spotykamy się w grupie aby porozmawiać o sprawach organizacyjnych klasy i odebrać kartkę z ocenami. Istotą dni otwartych jest to, że opierają się one na indywidualnej rozmowie rodzica i nauczyciela o konkretnym uczniu i jego możliwościach oraz ewentualnych trudnościach. W tym terminie, w szkole znajdują się wszyscy nauczyciele pracujący w gimnazjum, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące naszych wychowanków.


K.P:
Jest to czas dla Rodziców – jakie informacje będą oni mogli uzyskać?

K.K: Mogą zapytać o wszystko, co jest związane z ich dzieckiem i jest dla nich istotne. Mogą sprawdzić oceny swojego dziecka, porozmawiać o postępach w nauce, zobaczyć pracę klasową, zapytać o to jak poradzić sobie z trudnościami, porozmawiać z wychowawcą o zachowaniu itp.


K.P:
Czy w związku z pojawieniem się takiej inicjatywy, nie będą organizowane już zebrania?

K.K: Zebrania nadal będą organizowane, tak jak miało to miejsce dotychczas. Dają one jednak możliwość spotkania się kilka razy do roku. W okresach pomiędzy zebraniami chcemy dać okazję rodzicom do dodatkowego kontaktu z konkretnym nauczycielem i możliwością zdobycia informacji o tym, jak uczy się ich dziecko i jakie ma ewentualnie problemy z danym przedmiotem oraz porozmawiać o tym, jak je pokonać.


K.P:
Komu najwięcej korzyści przyniosą Dni otwarte?

K.K:
W założeniu ma być to korzyść dla Rodziców, Uczniów i szkoły. Ma nam to dać okazję do częstszych rozmów o konkretnych sprawach w bezpośrednim kontakcie z określoną osobą.

K.P:
Czy uważa Pan, że taka forma kontaktu Rodziców ze szkołą jest potrzebna?

K.K: Oczywiście, ponieważ rodzice przychodząc tego dnia do szkoły dowiadują się na bieżąco jak uczy się ich dziecko, czy ma jakieś problemy w szkole itp. Tak jak już mówiłem, rozmawiamy wtedy o konkretnym uczniu i jego sprawach.


K.P:
Kiedy będzie najbliższy Dzień Otwarty?

K.K.: Najbliższy Dzień Otwarty planujemy na 4 kwietnia, w godzinach 16:30-18:30, na który serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców w imieniu Nauczycieli i własnym. Do zobaczenia.


K.P: Dziękuję za wywiad i udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania. Mam nadzieję, że wszystkie wątpliwości odnośnie tego czym są, a czym nie są dni otwarte zostały wyjaśnione.
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1500