Dzień Kobiet
Data: 12-03-2013 o godz. 20:51:38
Temat: Uroczystości szkolne


         Dnia 8 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Miało ono formę koncertu życzeń, na który zaproszone były wszystkie panie z okolicy...

 

 


    Przedstawienie zaczęło się o 16:30. Kiedy wszyscy goście już przybyli, przywitał ich pan dyrektor, po czym rozpoczął się występ. Głos zabrali uczniowie prowadzący, a konkretnie Emilia Zagaj, Dominik Sobczyński i Piotr Binkiewicz. Rozprawiali oni o dzisiejszych świętujących, czyli wszystkich kobietach. Zastanawiali się, skąd pochodzi płeć piękna. Zagadnienie to wyjaśniła im Natalia Kozłowska, wykonując piosenkę „Babę zesłał Bóg”. Po kolejnej rozmowie między trójką znajomych, nadszedł czas na piosenkę i wtedy pojawił się chór, który wykonał utwór „Chodź pomaluj mój świat”. Następnie mogliśmy podziwiać wykonujące piosenkę „Kawiarenki” Agatę Kucharską i Magdę Groszkowską.


       Jako, iż to święto kobiet, nie mogło oczywiście zabraknąć występu panów. Dlatego też pan dyrektor, pan Bilski oraz pan Szarlip zaśpiewali i zagrali piosenkę „Biały latawiec”. Mogliśmy też obejrzeć dwójkę uczniów, którzy ukazali nam różnicę w sposobie postrzegania świata przez mężczyznę i przez kobietę. Podsumowując lekką kłótnię, która zaszła między naszymi szkolnymi „ślubnymi”, Paulina Jaskólska zaśpiewała piosenkę „Miłość ci wszystko wybaczy”. Następnie przyszedł czas na „Gdzie się podziały tamte prywatki” w wykonaniu chóru. Kolejną piosenkę - „One milion bicycles” - wykonała Dominika Boniecka, po czym przyszedł czas na utwór, który zaśpiewali i zagrali znów panowie - „Z nim będziesz szczęśliwsza”. Nastepnie chór wykonał „Cyganeczkę Zosię”. Tej biesiadnej piosence towarzyszyły dzwięki akordeonów, na których grali Adam Podsiadły i Bartek Krawczyk. Między piosenkami, wciąż oczywiście, uczniowie prowadzący zasypywali nas ciekawymi informacjami na temat kobiet i ich święta.


Więcej zdjęć w galerii

   Konferansjer - Dominik Sobczyński - stwierdził, że kobiety chcą prowadzić z płcią przeciwną rozmowy liryczne i właśnie w wierszu „Rozmowa liryczna” potwierdzili to Bożena Czarnecka oraz Damian Pawlak. Na koniec Natalia Kozłowska wykonała piosenkę „Dla mamy”, przy której na twarzach zarówno mam, jak i dzieci można było zauważyć wzruszenie. Następnie głos zabrał pan dyrektor, który podziękował głównej organizatorce i pomysłodawczyni, czyli pani Mariannie Szewczyk, a także panu Szarlipowi, panu Bilskiemu, ks. Kodymowi, pani Jackowskiej oraz pani Pisarek. Na zakończenie, chór, spełniając życzenie pań, wykonał jeszcze raz utwór „Cyganeczka Zosia”oraz piosenkę - „Ukraina”.


   Po występie, na gości czekał jeszcze mały, słodki poczęstunek.

   Sądzę, że występ był bardzo udany. Na twarzach pań malowało się zadowolenie, a z ich relacji dowiedziałam się, że przedstawienie było bardzo pozytywnym zaskoczeniem. 

Zapraszamy do obejrzenia filmów:


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1496