Mistrzostwo powiatu w siatkówce dziewcząt
Data: 01-03-2013 o godz. 22:46:28

Dnia 27 lutego 2013r. w naszej szkole odbyły się zawody w siatkówkę dziewcząt, był to finał powiatowy. Do Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie przyjechały drużyny z Chynowa i Belska Dużego. Około godziny 9:30 pan dyrektor uroczyście rozpoczął sportowe widowisko, a pan Lange omówił sprawy organizacyjne...

Po losowaniu, pierwszy mecz przypadł na drużyny z Belska Dużego i Chynowa. W pierwszym secie Belsk radził sobie doskonale i bez większego problemu udało mu się pokonać przeciwników. Drugi set był natomiast nieco ciekawszy. Chynów wziął się w garść i w pewnym momencie posiadał dużą przewagę. Ostatecznie rozgrywka zakończyła się 2:0 dla Belska Dużego.

Kolejny mecz rozegrany został między Chynowem a dziewczynami z naszego gimnazjum. Kibice na trybunach dawali z siebie wszystko, by zagrzać koleżanki do walki i udawało im się to. Dziewczyny grały naprawdę dobrze. Zdarzały się małe pomyłki, które jednak nie przeszkodziły w dążeniu do zwycięstwa. Mecz zakończył się 2:0 dla Błędowa.

Dla naszych dziewczyn nie był to jeszcze czas świętowania zwycięstwa. Czekał je jeszcze jeden mecz – z Belskiem Dużym, który wydawał się mocniejszym przeciwnikiem, niż Chynów. Na początku sytuacja nie wyglądała zbyt dobrze, przewagę – dzięki dość mocnej i trudnej do odebrania zagrywce oraz naszych błędach w przyjęciu - miał Belsk. Jednak, już po paru minutach gry, dziewczyny zremisowały, a następnie zyskały przewagę, którą utrzymały już do końca. W drugim secie Błędów od początku radził sobie raczej dobrze i po raz kolejny zwyciężył 2:0.

Na koniec pani dyrektor zakończyła zawody, gratulując wszystkim drużynom wspaniałego widowiska sportowego, oraz wręczając dyplomy i puchary. Później wszyscy ustawili się jeszcze do pamiątkowego zdjęcia.

Podwójne zwycięstwo naszych koleżanek oznacza wyjazd na dalsze rozgrywki do Radomia. Dziewczyny czeka dwa tygodnie przygotowań i ćwiczeń. Miejmy nadzieję, że i tam nasza szkoła będzie mogła pochwalić się wysokim miejscem. Gratulujemy i życzymy powodzenia. ;)