Zacięta walka o zwycięstwo
Data: 22-02-2013 o godz. 19:53:32

Dnia 22 lutego 2013 roku (piątek) nasi siatkarze i siatkarki wraz z panem P. Lange i S. Tomaszewskim pojechali do Mogielnicy, aby rozegrać mecze o wejście do finałów powiatowych.

Wydarzenie rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół w Mogielnicy. Następnie trener drużyny chłopców z Mogielnicy wyjaśnił pewne zasady oraz kolejność meczy, jakie będą rozgrywane. Na linię frontu zostały wystawione dziewczęta z Błędowa i Nowego Miasta.

Już na samym początku meczu nasze koleżanki wyszły na prowadzenie. Zdarzały się im małe błędy, dzięki którym Nowe Miasto zdobyło trochę punktów, ale jeśli chodzi o doświadczenie, górowałyśmy. Drugi set niczym szczególnym się nie różnił. Pan Lange przez cały mecz wspierał nasze kochane dziewczęta. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla nas.

Na początku drugiego seta dziewcząt, obok na boisku rozpoczął się mecz chłopców: Błędów vs. Nowe Miasto. Zaczęliśmy bardzo dobrze, z przewagą kilku punktów, choć przeciwnicy nie dawali za wygraną. Obydwie drużyny wyróżniały się silnym atakiem i dobrym przyjęciem. Można uznać, że pierwszy set był lekceważący ze strony zawodników z Nowego Miasta, ponieważ w drugim zaczęli grać bardziej efektownie. Dziewczyny mocno trzymały kciuki za naszych siatkarzy. Pod koniec drugiego seta byliśmy o krok od przegranej, ponieważ było 19:24 dla Nowego Miasta. To był chyba cud. Udało się naszym wygrać, pomimo takiej przewagi w punktach. Wygraliśmy 2:0.

Trzecim i czwartym meczam wśród dziewcząt i chłopców były: Mogielnica vs. Nowe Miasto. Nasi kochani gracze uważnie przyglądali się rozgrywkom, aby wychwycić pewne słabości przeciwników. W obydwu przypadkach mecze zakończyły się wynikami 2:0 dla Mogielnicy.

Kolejnym meczem dziewczyn był Błędów vs. Mogielnica. Nasze szkolne „Złotka” nie miały większych problemów w grze. Zdarzały się błędy z naszej strony, jednakże miażdżyłyśmy ich kolejnymi atakami, serwami i kiwkami. Nie było nawet cienia szansy, aby Mogielnica mogła wygrać. Mecz zakończył się wygraną dla Błędowa z wynikiem 2:0.

Ostatni i chyba najbardziej ekscytującym meczem był mecz chłopców: Błędów vs. Mogielnica. . Sam początek nie był zadowalający. Gdy zaczynaliśmy przegrywać, niestety ciągnęło się to dalej. Umiejętności, jakie reprezentowali gospodarze, były niesamowite. Wywalczenie punktów było bardzo trudne. Jednakże nie poddawaliśmy się. W drugim secie staraliśmy się wziąć w garść i nawet to nam wychodziło. Kiedy zaczynaliśmy wychodzić na prowadzenie, natychmiastowo Mogielnica je nam odbierała. Tak jak w przypadku Nowego Miasta, pod koniec meczu chcieliśmy nadrobić stracone punkty. Nawet się to udawało, gdyż nasi chłopcy zagrali naprawdę fantastycznie. Ostatecznie jednak przegraliśmy. Wynik to 2:0 dla Mogielnicy.

Na zakończenie wydarzenia dyrektor gimnazjum w Mogielnicy serdecznie pogratulował wszystkim uczestnikom zawodów. Następnie przeszedł do wręczania dyplomów, zaczynając od dziewczyn. Trzecie miejsce zajęło Nowe Miasto, drugie- Mogielnica, zaś pierwsze należy do naszych koleżanek. Wśród chłopców trzecie miejsce zajęło Nowe Miasto, drugie nasi chłopcy, zaś pierwsze- Mogielnica. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, mają szansę na kolejne zwycięstwa w rozgrywkach powiatowych.