Apel - olimpijczycy i paraolimpijczycy oraz elektrośmieci, dyskoteka
Data: 26-01-2013 o godz. 15:05:46
Temat: Uroczystości szkolne


   Dnia 24 stycznia na 4 godzinie lekcyjnej odbył się apel dotyczący polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków...   Klasa IIa, a dokładniej Wiktoria Kozłowska, Monika Michalak, Xymena Korczak, Paweł Małachowski, Darek Cyranowicz i Piotr Ziółkowski, przedstawiła nam w formie prezentacji multimedialnej sylwetki czterech paraolimpijczyków i jednego olimpijczyka. Dowiedzieliśmy się nieco więcej o:

  • Tomaszu Rębiszu – niepełnosprawnym lekkoatlecie, specjalizującym się w konkurencjach technicznych

  • Oliwii Jabłońskiej – niepełnosprawnej pływaczce, wicemistrzyni paraolimpijskiej z 2012 roku na dystansie 100 m stylem motylkowym

  • Karolinie Kucharczyk – niepełnosprawnej lekkoatletce, mistrzyni paraolimpijskiej z 2012 roku w skoku w dal

  • Patryku Chojnowskim – niepełnosprawnym tenisiście stołowym, mistrzu paraolimpijskim z 2012 roku, który jest jednocześnie mistrzem świata

  • Anicie Włodarczyk – olimpijce, lekkoatletce specjalizującej się w rzucie młotem.


   

  

Na owej prezentacji apel się jednak nie zakończył. Uczniowie z klasy IIa oddali głos ekologicznej grupie Cortland, w której skład wchodzą: Wiktoria Kozłowska, Agata Nowocin, Bożena Czarnecka, Weronika Pośniak, Dominika Boniecka, Kasia Goc, Karolina Wróblewska, Paulina Oraczewska, Natalia Kozłowska i Klaudia Kornacka. Opiekunką zespołu jest pani Aniela Szymanek. Nasze koleżanki z ekologicznej drużyny w ramach projektu „Drugie Życie Elektrośmieci” również w formie prezentacji przedstawiły nam nieco informacji właśnie o owych elektrośmieciach, czyli o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Grupa uświadomiła nas, co należy robiċ z tego typu niepotrzebnymi przedmiotami, a także jaki wpływ na środowisko ma porzucanie ich w nieodpowiednich miejscach. Dziewczyny zapowiedziały też, że w najbliższym czasie zorganizują zbiórkę baterii.


   Następnie głos zabrał pan dyrektor, który podziękował uczniom i życzył wszystkim mile spędzonych i bezpiecznym ferii, po czym wszyscy rozeszli się do klas.   Tego samego dnia o godzinie 16:30 rozpoczęła się dyskoteka. Wszyscy wspaniale się bawili. Oby więcej takich wydarzeń. ;)

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1475