Niezwykła podróż.
Data: 25-01-2013 o godz. 20:33:55
Temat: Kultura


22 stycznia odbyła się wycieczka szkolna do kina w Grójeckim Ośrodku Kultury na film Petera Jackson'a „Hobbit: Niezwykła podróż” w wersji 3D. Wzięła w niej udział aż ponad 1/3 uczniów naszej szkoły. Film powstał na podstawie książki mistrza gatunku fantasy, J. R. R. Tolkiena, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, która jest prologiem „Władcy pierścieni”. Fabuła została nieco zmieniona, jednak ogólny przekaz pozostał zachowany.Bilbo Baggins zostaje wciągnięty przez swego przyjaciela, czarodzieja Gandalfa, w niezwykłą przygodę, która całkiem odmienia jego życie. Wygodnicki hobbit dołącza do grupy nieokrzesanych krasnoludów, których celem jest odzyskanie skarbu ich przodków– znajdującego się w okupowanej przez straszliwego smoka Smauga, Samotnej Górze. Podczas drogi czeka na nich wiele niebezpieczeństw, m.in. trolle, gobliny, wargowie i straszliwy ork, Azog. Wszyscy oni chcą powstrzymać krasnoludy. Podczas wyprawy Bilbo musi się również zmierzyć ze stworem Gollumem i odnajduje Jedyny Pierścień.

Nie ostatni raz widzimy hobbita na dużym ekranie, bowiem na 2013 r. przewidziana jest premiera ekranizacji kolejnej części książki Tolkiena.

Uczniowie, zapytani o opinię, nie jednogłośnie- jednak w większości, odpowiedzieli, iż film im się podobał.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1474