Wycieczka klas trzecich
Data: 20-01-2013 o godz. 10:56:38
Temat: Wycieczki


        Dnia 18 stycznia 2013 roku uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do stolicy. Muzeum Narodowe i dzieło Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem", to tylko jedna z atrakcji wyjazdu...O godzinie 8 trzecioklaśiści siedzieli już w autokarze, opiekunowie (p. Sylwia Woszczyk, p. Krystyna Wierzbicka i p. Piotr Lange) sprawdzili obecność, a o godzinie 8.15 ruszyliśmy do Warszawy.
Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Narodowe, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Każda z grup odbyła inną lekcję muzealną. Wszyscy zobaczyliśmy dużo pięknych dzieł sztuki, o których do tej pory słyszeliśmy tylko na lekcjach,  lub oglądaliśmy je w Internecie. Największe wrażenie wywarła na nas "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki.
Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się do Galerii Mokotów, gdzie mieliśmy godzinę czasu wolnego. O 13.05 zebraliśmy się przed kinem i udaliśmy się na film pt. "Bejbi Blues". Film wywarł na nas dość spore wrażenie. Były momenty zabawne, jednak cały film niósł dość głębokie przesłanie. Każdy mógł go zrozumieć na swój sposób.
 
O godzinie 17 byliśmy już w Błędowie. Wycieczka bardzo nam się podobała i stwierdziliśmy jednogłośnie, że chcemy takich więcej.Bardzo dziękujemy nauczycielom za trud włożony w organizacje tego wyjazdu. 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1473