Film Prawo i pięść oraz spotkanie z Jerzym Hoffmanem
Data: 19-01-2013 o godz. 13:13:51
Temat: Kultura


   Podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” działającego w Grójeckim Ośrodku Kultury zaprezentowany zostanie  film ,,PRAWO I PIĘŚĆ”. Po seansie odbędzie się spotkanie z JERZYM HOFFMANEM, najbardziej znanym polskim reżyserem i scenarzystą filmowym!  


  ,,Prawo i pięść” to przede wszystkim znakomita rola Gustaw Holoubek i doskonała muzyka Krzysztofa Komedy, w tym znakomita ballada „Nim wstanie dzień” ze słowami Agnieszki Osieckiej. Spotkanie będzie dotyczyło również całej drogi twórczej Jerzego Hoffmana. 

 Akcja filmu rozgrywa się w roku 1945, po II wojnie światowej na ziemiach zachodnich. Głównym bohaterem jest Andrzej Kenig, były więzień obozu koncentracyjnego. Zgłasza się on na ochotnika do pracy pełnomocnika rządu. Zostaje dołączony do grupy, która ma za zadanie zabezpieczyć mienie pobliskiego uzdrowiska i uruchomić sanatorium. Niebawem Kenig uświadamia sobie, że jego koledzy to w rzeczywistości szabrownicy, którzy nie przebierają w środkach, by tylko zdobyć fortunę. Podejmuje z nimi walkę.

 Obsada aktorska filmu: Gustaw Holoubek (Andrzej Kenig), Zofia Mrozowska (Anna), Hanna Skarżanka (Barbara Dubikowska), Wiesław Gołas (Antoni Smółka), Zdzisław Maklakiewicz (Czesiek Wróbel), Ryszard Pietruski (Wijas), Jerzy Przybylski ("doktor" Mielecki), Wiesława Kwaśniewska (Zośka), Ewa Wiśniewska (Janka), Zbigniew Dobrzyński (Rudłowski), Zofia Czerwińska (napastowana repatriantka), Józef Nowak (porucznik Wrzesiński) i inni, reżyseria: Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski, scenariusz: Józef Hen, zdjęcia: Jerzy Lipman, montaż: Ludmiła Godzjaszwili, muzyka: Krzysztof Komeda, scenografia: Andrzej Płocki, czas trwania: 92 min.

 Zapraszamy na film oraz spotkanie z reżyserem już 19.01.2013 r. (sobota), godz. 16.00, Grójecki Ośrodek Kultury-kino GOK, wstęp wolny! ;)

 Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1472