Tour de Justyna!
Data: 06-01-2013 o godz. 17:21:25

Justyna Kowalczyk wygrała finałową wspinaczkę pod Alpe Cermis i zwyciężyła po raz 4. prestiżowy cykl Tour de Ski...

Justyna jest jedyną i niepowtarzalną zawodniczką. Eksperci mówią, że rekord czterech zwycięstw z rzędu w cyklu długo pozostanie niepobity. Zawodniczki wykonały bardzo ciężką pracę, a zwieńczeniem jej były "mordęgi" pod Alpe Cermis - trasą zjazdową, którą pokonywały w odwrotny sposób, niż alpejczycy. Kowalczyk miała 128 sekund nad Johaug, a po zakończeniu wspinaczki jedynie 28 sekund. Czas netto wskazał na zwyciężczynię Therese, Justyna była 7. Oczywiście najważniejsze jest, że wygrała Tour de Ski 2012/2013. Oprócz zwycięstwa w tourze, wygrała 4 ''tourowe'' wyścigi, liczone do klasyfikacji PŚ. Justyna została również zwyciężczynią klasyfikacji sprinterskiej TdS. Trzecie miejsce zajęła Kristin Stoermer Steira. Kornelia Kubińska była 37., a Paulina Maciuszek 40. Wśród panów triumfował Rosjanin, Aleksander Legkow. Justyna w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 1. miejsce z ponad 300- punktową przewagą nad Johaug. Marit Bjoergen jest 9. Za tydzień w Libercu pierwsze od miesiąca spotkanie Kowalczyk z Bjoergen. Przed Kowalczyk jeszcze Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme, które odbędą się na przełomie lutego i marca.