Prezentacja projektu edukacyjnego
Data: 05-01-2013 o godz. 18:18:52
Temat: Nauka


   Już kolejny rok uczniowie klas trzecich realizują w grupach projekty edukacyjne. 18.12.2012 r. odbyła się pierwsza prezentacja projektu, nad którym pracowały uczennice klasy 3b (K. Sitkowska, A. Smolaga, N. Goc, M. Szymańska) pod kierunkiem p. Urszuli Sułowskiej. Wybrałyśmy temat: ,,Sole- bardzo ważne związki chemiczne w życiu i organizmie człowieka''.


Przygotowałyśmy informacje na temat różnorodności soli w przyrodzie oraz wytłumaczyłyśmy, jak można podzielić sole ze względu na ich różnorodność. Dzielimy je na rozpuszczalne i nierozpuszczalne, tlenowe i beztlenowe. Sole ulegają również dysocjacji- rozpadowi obojętnych cząsteczek na jony (metali-kationy- dodatnie, reszty kwasowej- aniony- ujemne) pod wpływem wody. Omówiłyśmy zastosowanie soli w życiu człowieka. Odgrywają one ważną rolę , ponieważ używamy ich codziennie (w kuchni, w medycynie, kosmetologi, znajdują się nawet w skorupie ziemskiej i w naszych kościach). Po wygłoszeniu referatu zaprosiłyśmy na obejrzenie krótkiej prezentacji podsumowującej wypowiedź. Najciekawszym elementem całego projektu była wystawka i pokaz rozpuszczalności soli, takich jak m.in. nadmanganian potasu czy siarczan (VI) miedzi (II).
Mamy nadzieję, że nasz projekt choć trochę spodobał się przybyłej klasie 3c oraz 3b i chociaż troszeczkę z niego zapamiętali. Dziękujemy za tak liczne przybycie.


Uczennice klasy 3b.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1464