Olimpijczycy i Paraolimpijczycy
Data: 22-12-2012 o godz. 18:48:00
Temat: Uroczystości szkolne


        Dnia 20 grudnia 2012 r. na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel dotyczący mistrzów Olimpiady i Paraolimpiady Londyn 2012, poprowadzony przez uczniów klasy 3c...


Apel miał na celu przybliżenie nam postaci Damiana Janikowskiego, Rafała Wilka, Marty Makowskiej i Karola Kozunia. Damian Janikowski to polski zapaśnik, brązowy  medalista Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Startował w kategorii do 84 kg w  stylu klasycznym. Rafał Wilk jest byłym polskim żużlowcem i dwukrotnym mistrzem  paraolimpijskim z Londynu 2012 w handbike’u. Marta Makowska zdobyła brązowy  medal w szermierce na wózkach podczas Paraolimpiady w Londynie, jest multimedalistką igrzysk paraolimpijskich, natomiast Karol Kozuń to srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w pchnięciu kulą.
W apelu udział wzięli: Weronika Amster, Natalia Kozera, Dominik Sobczyński, Mariusz  Kołacz, Jakub Gziut i Rafał Stępniak. Po części przygotowanej przez uczniów pan dyrektor Krzysztof Kaźmierczak wraz z panią psycholog wręczyli nagrodę - wyróżnienie w konkursie na scenariusz profilaktyczny. Otrzymała ją Paulina  Kowalewska. Potem głos zabrali absolwenci naszej szkoły- Ola Szymańska i Kamil Szmulski, którzy przyjechali tu, aby promować akcję zbierania plastikowych nakrętek dla pięcioletniego Oliwiera potrzebującego pieniędzy na protezę stopy. Protezę tę trzeba kupować co roku, ponieważ chłopiec rośnie, a jest ona bardzo kosztowna. Dlatego ciocia Oliwiera zorganizowała akcję zbierania nakrętek w celu  ich późniejszego sprzedania i zakupu protezy, dzięki której chłopiec będzie mógł  normalnie chodzić. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego odebrał plakat  informujący o szczegółach akcji i zadeklarował swój udział w niej.


Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję i gratulujemy Paulinie nagrody! :)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1461