Sieć Internetowa
Data: 15-12-2012 o godz. 19:05:35
Temat: Nauka


    Sieć internetowa powstała w 1969 roku i od swojego początku zaczęła siać zagrożenie. Na pewno każdy z nas już dał się złapać w sidła Internetu...

    Po pierwsze, lubimy często rozmawiać przez różnego typu komunikatory. Nie zawsze wiemy, kto jest pod drugiej stronie. Pisze, że jest w naszym wieku i ma podobne zainteresowania, lecz w większości przypadków jest to osoba starsza i ma niecne plany wobec nas. Oprócz tego może nas wykorzystać materialnie.
   Po drugie, często rejestrujemy się na różnych portalach, nie czytając regulaminów, aby szybko ściągnąć sobie jakiś program bądź grę, co może skończyć się wezwaniem do zapłaty za usługi. W pobranych plikach mogą być też wirusy uszkadzające komputer, czego następstwem są koszty finansowe poniesione za naprawę bądź nowy sprzęt.
    Kolejna sprawa to poniżanie bezcelowe innych osób. Większość osób lubi przeczytać post na temat nowej gry, programu lub sprzętu. Często się zdarza, że jesteśmy poniżani na forach za nic, a szczególnie za to, że wyraziliśmy własne zdanie.
    Podsumowując, w sieci internetowej znajduje się wiele zagrożeń, często na nie się narażamy i mamy przez nie kłopoty. Dlatego doradzam rozsądne korzystanie z usług internetowych.
 

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1456