Wielkie derby Manchesteru
Data: 11-12-2012 o godz. 19:41:47

Hitem 16 kolejki był oczywiście mecz między Manchesterem City a United. Tej rozgrywki nie mógł przegapić żaden kibic piłki nożnej, bo po prostu byłby to „grzech”. Spotkanie to było szczególnie ważne dla „czerwonych diabłów”, którzy w kwietniu przegrali na Etihad Stadium mecz, jak i również mistrzostwo...

Od pierwszych minut przewagę mieli piłkarze „The Citiznes”, którzy już w 10 minucie spotkania mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, która wynosiła od 80% do 20 %. Jako pierwsi bramkę strzelili goście za sprawą Wayne Rooneya. Dostał on piłkę w pole karne i oddał techniczny strzał w sam róg bramki strzeżonej przez Harta. W 29 minucie było już 0:2. Niesamowity tego wieczoru Rooney dostał piłkę w pole karne od Rafaela i nie zmarnował tej sytuacji.

W drugiej połowie Manchester City wziął się za odrabianie bramek. Już w 60 minucie David Silva strzelał z bliska, ale De Gea fantastycznie obronił i piłkę wycofano na 10 metr, gdzie był Yaya Toure, który precyzyjnie oddał strzał w świtało bramki. Było już 1:2. W 86 minucie gola na 2:2 strzelił Pablo Zabaleta, który po rzucie rożnym dopadł do "bezpańskiej" piłki i wbił ją w siatkę. Wszyscy już myśleli, że City strzeli bramkę i wygra mecz, ale pomylili się. Już w 92 minucie Robin van Persie z rzutu wolnego oddał fantastyczny strzał, po którym piłka jeszcze zdołała się odbić od Nasriego i zmyliła Joe Harta.

Ostateczny wynik spotkania to 2:3. United wygrali derby i są „władcami” Manchesteru do 6 Kwietnia 2013 roku.