Niemiecki klasyk
Data: 04-12-2012 o godz. 16:29:41
Temat: Sport


W sobotę na Alianz Arena odbył się mecz pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Dortmund. Ten mecz elektryzuje całe Niemcy, ale także cały świat. Był pokazywany w ponad 100 państwach.W pierwszej połowie niewiele się wydarzyło. Obie drużyny badały się w pierwszych minutach ale to Bawarczycy częściej utrzymywali się przy piłce. Najlepszą okazję miał Reus, który ze skraju pola karnego uderzył mocno w światło bramki, ale na posterunku był Manuel Neuer.

W drugiej połowie obie drużyny zabrały się do gry. Pierwszą bramkę strzelił Toni Kroos, który swoimi zwodami ograł dwóch defensorów Borussii i strzelił nie do obrony. Bayern niedługo cieszył się z prowadzenia bo niecałe 15 minut. Mario Goetze po rzucie rożnym przyjął piłkę w polu karnym i strzelił pomiędzy nogami dwóch obrońców, a Neuer był bez szans. Do końca meczu już nic się nie wydarzyło.

Trójka Polaków nie zagrała wielkiego meczu choć nas do tego przyzwyczaili. Bayern jest liderem, a Borussia z 11 punktową stratą plasuje się na 3 miejscu,Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1451