Legia vs Widzew
Data: 01-12-2012 o godz. 11:29:23

23 listopada odbył się mecz pomiędzy tymi drużynami. Dawniej spotkanie takie „elektryzowałoby” całą Polskę, ale obecnie straciło na wartości co nie znaczy, że nie obfitowało w okazje bramkowe...

Od początku meczu Legia miała sporą przewagę. Już w pierwszej minucie bramkarz Widzewa musiał się napracować, ponieważ z rzutu wolnego strzelał Ljuboja. W następnych piętnastu minutach okazję mieli jeszcze Furman i Kosecki. W 18 minucie Radović kapitalnie dograł do Serba, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła światło bramki. Dogodną szansę miał Wawrzyniak, którego piłka po strzale głową nie znalazła się w siatce. Na początku drugiej połowy Kosecki mijał zawodników Widzewa jak tyczki i kąśliwym strzałem pokonał Dragojevica. Legia prowadziła 1:0. Do końca spotkania sytuacja się nie zmieniła. Legia nadal przeważała, a Widzew nie kwapił się pokusić o gola. Zmiany jakie dokonał trener Mroczkowski również nic nie dały i łódzka drużyna ostatecznie przegrała.

Widzew nie potrafi wygrać od miesiąca, a Legia umiejętnie zmierza po mistrza jesieni. Następny mecz Wojskowi rozegrają przed własną publicznością z chorzowskim Ruchem.