Borussia Dortmund vs Greuther Fürth
Data: 25-11-2012 o godz. 11:15:30

W sobotę odbył się mecz na obiekcie Signal Iduna Park. Miejscowa Borussia podejmowała beniaminka Bundesligi Greuther Fürth. Przed meczem można było obstawiać kto będzie dyktował tempo grze, ponieważ goście nie wygrali od pięciu spotkań...

Już w 3 minucie Mario Goetze przedarł się w pole karne i podał do Lewandowskiego, a ten strzelił swojego kolejnego gola. W 6 minucie było już 1:1. Robert Zillner obsłużył dobrym podaniem Zoltana Steibera, a ten nie potrafi marnować takich okazji. W 15 minucie faulowany w polu karnym był Kuba Błaszczykowski. Egzekutorem karnego był „Lewy”. W końcówce pierwszej połowy Mario Goetze zabawił się z bramkarzem i z obrońcami drużyny przeciwnej podwyższył wynik na 3:1. W drugiej połowie to gospodarze mieli dużą przewagę, ale strzelali albo w poprzeczkę lub niecelnie.

Borussia w następnym swoim meczu zmierzy się w Lidze Mistrzów z Ajaxem. Zwycięsto da im awans do 1/8 finału. Natomiast Greuther Fürth zagra z Nurnberg i będzie walczyło o utrzymanie.