Derby Polski
Data: 25-11-2012 o godz. 11:13:26

Dnia 18 października odbył się mecz pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa. Był on oczywiście szlagierem 12 kolejki T-mobile ekstraklasy. Na stadionie miejskim w Poznaniu zasiadło 41 tysięcy widzów w tym około tysiąc z Warszawy...

Na początku przewagę miał Lech, który zepchnął Legię na własną połowę. Już w 10 minucie Lecha zaskoczyło długie podanie z własnej połowy Jakuba Wawrzyniaka. Dośrodkował on za linię obrony a piłkę przechwycił Kosecki i przelobował Burica. Bramka zamurowała piłkarzy z Lecha, ponieważ już w 14 minucie Wawrzyniak wdarł się w pole karne i strzelił po długim roku. Było już 0:2. W 32 minucie Miro Radović dostał podanie od Janusza Gola. Wbiegł on w pole karne i w krótki róg oddał mocny strzał. Jasmin Burić był bez szans. Wszycy myśleli, że Lech się podda ale w 74 minucie Bartek Ślusarski strzelił gola po świetnym podaniu Karola Linettego. Do końca meczu jednak się już nic nie wydarzyło, choć okazji było wiele.

Legia wygrała z Lechem 3:1 i jest liderem z dorobkiem 27 punktów, a Lech jest trzeci. Legia za tydzień w piątek zmierzy się z Widzewem.