W drodze do Sandomierza
Data: 20-10-2012 o godz. 12:14:55
Temat: Wycieczki


   W dniach 18 i 19 października odbyła się wycieczka szkolna, na którą wraz z opiekunkami: p. Anielą Szymanek, p. Sylwią Woszczyk i p. Grażyną Ponceleusz - Procek, wybrały się klasy drugie i trzecie naszego gimnazjum...

   O godzinie 6:00 wyruszyliśmy w stronę Leżajska, gdzie zwiedzaliśmy Bazylikę Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Następnie nasza grupa skierowała się do Zamku Lubomirskich i Potockich w Łańcucie. Wszyscy byliśmy zachwyceni jego pięknym wystrojem i rozmiarami. Pani przewodnik dokładnie opowiadała nam o każdym znajdującym się w nim pomieszczeniu. Kiedy już skończyliśmy spacerować po tym wspaniałym budynku, nieco zmęczeni wyruszyliśmy w drogę do hotelu, gdzie zjedliśmy obiadokolację i poszliśmy spać.

  Następnego dnia złożyliśmy wizytę w Zamku w Baranowie Sandomierskim, który wywarł na nas nie mniejsze wrażenie. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Sandomierza, zaliczała się do tego m.in. Podziemna Trasa Turystyczna. Na koniec mieliśmy trochę wolnego czasu, który wykorzystaliśmy m. in. na zakupienie pamiątek. Około godziny 16:00 opuściliśmy piękne miasto i udaliśmy się w drogę powrotną.  Sądzę, że wycieczka była udana. Oby takich więcej. ;)
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1424