Fair play, czyli Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2012
Data: 12-10-2012 o godz. 21:48:02
Temat: Uroczystości szkolne


 Dnia 9 października na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się apel, dotyczący dwóch wydarzeń szczególnie ważnych dla Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie, a mianowicie Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, odbywających się w tym roku w Londynie...


  Na apelu wszystkie klasy z zaciekawieniem słuchały informacji o polskich sportowcach oraz innych ciekawostek dotyczących tych dwóch odbywających się w czasie lata imprez sportowych. Dowiedzieliśmy się m. in. o ilości medali zdobytych przez naszych rodaków. Na Igrzyskach Olimpijskich Polacy zdobyli ich 10 (2 złote, 2 srebrne, 6 brązowych), a na Igrzyskach Paraolimpijskich aż 36 (14 złotych, 13 srebrnych, 9 brązowych). Te i inne wiadomości zawarte były w przygotowanej przez klasę II c prezentacji. Przedstawieniu towarzyszyła oprawa muzyczna, którą zajął się p. Szarlip. Cały apel został zaś przygotowany pod czujnym okiem p. Procek. Po występie głos zabrał p. Dyrektor, a następnie wszyscy rozeszliśmy się do klas.

  Myślę, że każdy z nas docenia trud i wysiłek polskich sportowców, zarówno tych, którzy do kraju wrócili z medalami, jak i tych, którym w tym roku niestety nie udało się zdobyć "krążka". 

Olimpijczycy są dla nas dobrym przykładem zasady fair play, czyli czystej gry, która to jest jednym z głównych haseł naszej szkoły.


 Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1418