Dzień Edukacji Narodowej
Data: 12-10-2012 o godz. 18:35:45
Temat: Uroczystości szkolne


     14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji, w piątek 12 października, odbył się w naszej szkole specjalny apel poświęcony temu świętu oraz ślubowaniu uczniów klas pierwszych...


12 października o godzinie 12.45 społeczność szkolna oraz goście zgromadzili się na hali sportowej. Wśród gości znalazł się ksiądz Leszek Bruliński, sekretarz gminy Błędów - pan Jacek Adamski oraz przedstawiciele Rady Rodziców. 
Całą uroczystość rozpoczęła część oficjalna. Wprowadzenie sztandaru, hymn, przemowa pana dyrektora, powitanie gości i wreszcie...upragnione przez pierwszoklasistów ślubowanie, które zostało poprowadzone przez samorząd szkolny. Pierwszaki z dumą wypowiadały słowa: "Ślubujemy" i tym samym w sposób wzniosły i oficjalny zostali przyjęci do grona uczniów Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków. 
Następnie głos zabrał ponownie pan dyrektor, ksiądz proboszcz i sekretarz Urzędu Gminy. Dla niektórych nauczycieli i pracowników szkoły zostały przyznane nagrody: od wójta gminy (wręczył je pan Jacek Adamski) oraz dyrektora szkoły (wręczył je sam pan dyrektor - Krzysztof Kaźmierczak). 

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. Przedstawienie przygotowali pierwszoklasiści oraz ich
koledzy z klasy IIIa. Oprawą muzyczną zajął się chór szkolny pod przewodnictwem pana Janusza Szarlipa. Trzeba przyznać że spektakl był bardzo wesoły i zaciekawił niemal wszystkich.
Na koniec przedstawiciele poszczególnych klas w imieniu wszystkich uczniów wręczyli nauczycielom i innym pracownikom drobne upominki.
Jeszcze raz serdecznie witamy pierwszoklasistów w gronie uczniów naszej szkoły. Pamiętajcie, że możecie liczyć na pomoc ze strony starszych kolegów! :)Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1417