Liga angielska
Data: 09-10-2012 o godz. 18:22:30

W najciekawiej zapowiadającym się meczu Premiership Newcastle United podejmował na własnym boisku Manchester United. Tym meczem czerwone diabły chciały zamazać porażkę z Tottenhamem 2:3. Natomiast popularne sroki ostatni mecz zremisowały z Reading 2:2.

Manchester United od początku meczu naciskał na Newcastle, ponieważ był żądny zemsty za porażkę z ostatniego meczu pomiędzy tymi drużynami. Już w 8 minucie Manchester wyszedł na prowadzenie. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Robina Van Persiego piłkę głową wpakował Evans i było 0:1. Następnie Wayne Rooney miał świetną okazję, ale Harper obronił strzał. W 16. minucie gola strzelił Patrice Evra po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Wayne Rooneya. Można powiedzieć, że było już pozamiatane. Bramkarz Newcastle popełnił fatalny błąd, ponieważ wdał się w drybling w swoim polu karnym, ale Danny Welbeck nie potrafił tego wykorzystać. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 51 minucie, ponieważ Dembe Ba strzelił w poprzeczkę a dobijał Papiss Cisse. Hiszpański bramkarz zdążył wybić piłkę z linii bramkowej. Nawet powtórki jeszcze nie wyjaśniły czy piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Tom Cleverley strzelił najładniejszego gola tego dnia. Przymierzył zza pola karnego i podkręcona piłka wleciała do bramki. Lekko pomógł mu bramkarz, który był źle ustawiony.
          Do końca meczu nie za wiele było ciekawych sytuacji. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Manchester awansował na pozycję wicelidera a Newcastle znajduję się na 10 miejscu.