Wygrana w Finale Powiatu dziewcząt w piłce nożnej!
Data: 05-10-2012 o godz. 21:46:52
Temat: Sport


Dnia 5 pażdziernika na Orliku w Lipiu odbył się finał powiatowy w piłce nożnej dziewcząt. Nasza wspaniała drużyna nie zawiodła i pokazała klasę gry na boisku.

 W zawodach brały udział drużyny z Błędowa, Chynowa i Kruszewa. Kolejność rozgrywanych meczy została ustalona za pomocą losowania. Mecze trwały 2 razy 15 minut z pięciominutową przerwą.
         Na "pierwszy ogień" zagrały drużyny: Chynów-Kruszew. W tym meczu drużyna z Chynowa miała
bardzo dużą przewagę, jeśli chodzi o taktykę gry. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Chynowa.
         Kolejny mecz był zmaganiem naszej drużyny z Błędowa przeciwko drużynie z Kruszewa. Mecz był bardzo wyrównany. Po twarzach naszych dziewczyn widać było ogromny stres. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Druga połowa meczu była bardziej zacięta. Drużyna z Błędowa miała bardzo dużo akcji w polu karnym przeciwnika. Nasza najlepsza zawodniczka Ola Wojewódzka kilkakrotnie strzelała w bramkę, lecz bramkarz z Kruszewa miał po prostu szczęście i wszystkie piłki zostały niestety wybronione. Chwila nieuwagi naszych dziewcząt sprawiła drużynie z Kruszewa idealną okazję do strzelenia bramki. Lecz nasza drużyna wzmogła siły i wynik został ustalony 1:1. Całość meczu zakończyła się remisem 2:2.
       Ostatnim meczem, który został rozegrany był Błędów-Chynów. Nie ukrywajmy tego, że nasza drużyna była bardzo zestresowana i zdenerwowana, lecz nasz wspaniały i niezastąpiony trener, a zarazem sędzia wszystkich meczów Stanisław Bilski dodał naszym dziewczynom otuchy. Mecz zaczął się bardzo spokojnie. Jak wiadomo, każdemu zależało, żeby wygrać. Błędów w pierwszej połowie oddał dwa strzały, których wykonawcą była wspomniana już wcześniej Ola Wojewódzka. Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze, ponieważ kolejną bramkę dla naszej drużyny zafundowała nam znowu Ola:) Niestety rywalki oddały nam jeden strzał, więc pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 dla Błędowa, a co z tym idzie w parze 1 miejsce w Finale Powiatowym oraz przejście do kolejnej rundy, która będzie miała miejsce w Radomiu. Gratulacje także dla naszej wspaniałej bramkarki Karoliny Banasiewicz za trud włożony w grę.

Oto klasyfikacja strzelonych bramek:
Ola Wojewódzka (4 bramki)
Teresa Zielińska (1 bramka)

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:
1. Ola Wojewódzka
2. Teresa Zielińska
3. Weronika Amster
4. Klaudia Szymańska
5. Wiktoria Kozłowska
6. Klaudia Krajewska
7. Kinga Kowalska
8. Karolina Banasiewicz
9. Izabela Pietrzak
10. Estera Sitkowska

Gratulujemy naszym wspaniałym dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów :)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1410