Derby Londynu
Data: 02-10-2012 o godz. 14:29:50

W sobotę o godzinie 13: 40 na Emirates Staduim odbyły się Derby Londynu. Tamtejszy Arsenal zmierzył się z Chelsea. To był oczywiście hit tej kolejki. Spotkały się niepokonane drużyny w tym sezonie. Jak zwykle na stadionie Arsenalu zasiadł komplet widzów...

W pierwszym kwadransie gry to Chelsea była więcej czasu przy piłce, ale Arsenal był groźniejszy w polu karnym, zabrakło tylko skuteczności. W 20 minucie Juan Mata z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, a tam pojedynek z Laurentem Kościelnym wygrał Fernando Torres i strzałem z trudnej pozycji pokonał bramkarza "Kanonierów' Vito Mannone. Arsenal miał w dalszej grze problemy z konstruowaniem akcji. Wszystko wskazywało na to, że Arsenal szybko nie zdobędzie bramki wyrównującej. Już w 42 minucie ze skrzydła dośrodkował płasko w pole karne Alex Chamberlain do Gervinho, a ten strzelił gola na 1:1.

W drugiej połowie podopieczni Arsena Wengera mieli dobrą okazję na wyjście na prowadzenie, ale Cazorla strzelił nad poprzeczką.  W 53 minucie po raz kolejny pokazał się Juan Mata, który uderzał piłkę z rzutu wolnego. Nieudolnie Laurent Kościelny chciał wybić piłkę i udało się to, ale do własnej siatki. Było już 1:2. Przez kolejne minuty Arsenal dążył do wyrównania, lecz na przeszkodzie stał Petr Cech. W doliczonym czasie świetną okazję zmarnował Olivier Giroud.

Mecz zakończył się 1: 2 dla Chelsea. Obecnie drużyna ze Stamford Bridge znajduję się na pierwszym miejscu w tabeli, a Arsenal na siódmym.