Załębie Lubin vs. Legia Warszawa
Data: 30-09-2012 o godz. 20:46:52

W sobotę odbył się mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin, a Legią Warszawa. Był to ważny mecz dla legionistów, ponieważ nie potrafili oni wygrać od dwóch spotkań, notując dwa remisy z rzędu. Zagłębie natomiast zanotowało dwie porażki z rzędu i są na przedostatnim miejscu...

Mecz zaczął się o godzinie 18. Jego poczatek należał do gospodarzy, którzy nie przestraszyli się Legii i naciskali na nią. W pierwszych minutach najaktywniejszym zawodnikiem był Szymon Pawłowski. Na pierwszą dogodną sytuację kibice musieli czekać aż do 35 minuty, wtedy to Kosecki, po dograniu Ljuboij strzelił zamiast w bramkę to w obrońcę. Sytuacja ta szybko zemściła się na legionistach i Zagłębie wyprowadziło szybką kontrę. Po dośrodkowaniu Pawłowskiego obrońcę wyprzedził Papadopulos i strzelił bramkę. Tuż przed przerwą Legia zdołała wyrównać. Po dośrodkowaniu Radovicia strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy Marek Saganowski.

Druga połowa świetnie zaczęła się dla gospodarzy. Bardzo aktywny tego wieczora Szymon Pawłoski wyprowadził kontratak i podał na skrzydło do Vidanowa, a ten wycofał lekko piłkę i poddał do Jeża, który zakonczył to podanie precyzyjnym strzałem na bramkę i było 2:1. W 76 minucie zabłysła para Saganowski -  Radović. Serb zagrał do 'Sagana', a ten przelobował Michała Gliwę i piłka jeszcze od słupka odbiła się do bramki, i było już 2:2. Legia miała jeszcze pod koniec jedną szansę. W polu karnym upadł Michał Kucharczyk, ale sędzia nie wskazał na "wapno".
  Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Legia aktualnie jest na drugim miejscu, a Zagłębie na przedostatnim.   Legia zanotowała trzeci remis z rzędu.